Colorado zlomilo Calgary, nájezdy rozhodl Boedker

V obrovské drama se proměnilo utkání mezi Calgary Flames a Colorado Avalanche. Z triumfu 4:3 po samostatných nájezdech se nakonec radovali hosté, kteří tak výrazně zvýšili své naděje na postup do play off.

Colorado aktuálně figuruje na osmém místě tabulky Západní konference, před devátým celkem Minnesota Wild drží náskok tří bodů. Má ovšem odehráno o zápas víc.

"Tohle je velké vítězství. Opravdu obrovské," radoval se útočník Mikkel Boedker. "Dodává nám alespoň trochu prostoru k nadechnutí. Nemáme nic jisté, tak že musíme snažit získat maximum bodů."

V průběhu duelu to při tom s Avalanche nevypadalo příliš dobře. Domácí Calgary mělo navrch a ve 26. minutě po brance Freddieho Hamiltona vedlo už 3:1. Krátce poté ovšem snížil Tyson Barrie, v 50. minutě pak obstaral vyrovnání Carl Soderberg.

Dramatická bitva dospěla přes prodloužení až do samostatných nájezdů, v jejichž druhé sérii získal pro hosty důležitý bod navíc Mikkel Boedker.