Colorado zaskočilo Anaheim a přiblížilo se play off

Obrovsky cenný triumf v boji o play off vydřeli hráči Colorado Avalanche, kteří v domácím prostředí přehráli rozjeté Anaheim Ducks 3:0 a ukončili tak jejich bodovou sérii na čtrnácti zápasech v řadě.

Avalanche mohli těžit z lepšího vstupu do utkání, už v 11. minutě se totiž prosadil talentovaný útočník Nathan MacKinnon a poslal svůj celek do vedení.

To ještě znásobili ve druhé třetině Andreas Martinsen a Shawn Matthias. Z dvojitého direktu v rozmezí necelých tří minut už se hosté z Kalifornie vzpamatovat nedokázali.

Ačkoli měli Duck výraznou střeleckou převahu a na gólmana domácích Semyona Varlamova vyslali hned 37 střeleckých pokusů, ruský brankář za svá záda nepropustil jediný kotouč.

Colorado tak zapsalo třetí výhru z posledních čtyř zápasů a nadále drží poslední postupovou příčku v tabulce Západní konference. Anaheimu náleží páté místo.