Landeskog v prodloužení trefil výhru Avalanche

Hokejisté Colorada odmítli konec sezony, v šestém utkání série 2. kola play off Západní konference na svém ledě zdolali San Jose 4:3 po prodloužení a vynutili si rozhodující sedmý duel.

Hrdinou dramatického střetu byl domácí kapitán Gabriel Landeskog, který v čase 42:32 udeřil a spustil v Pepsi Center vlnu euforie.
Colorado Avalanche - San Jose Sharks 4:3 po prodl. (stav série: 3:3)
Avalanche v utkání třikrát vedli, Sharks ale pokaždé přispěchali s odpovědí. Na zásah Landeskoga v úvodu prodloužení už ale odpovědět nemohli.
Švédský reprezentant převzal přihrávku od obránce Caleho Makara a svou třetí trefou v letošních vyřazovacích bojích zajistil svému týmu klíčové vítězství.

Landeskog dal vítězný gól v prodloužení

"Jsem nadšený. Myslím, že jsme v tomhle zápase ukázali velký charakter. A taky jsme samozřejmě měli trochu štěstí," prohlásil po vypjatém duelu Landeskog.
V první třetině diváci gól neviděli, obě mužstva se totiž zaměřila především na důkladnou defenzivu. Branky začaly padat až od druhé části. A to podle stejného vzorce.
Skóre otevřel v čase 24:05 Tyson Jost, který po přihrávce J.T. Comphera pohotově zakončil rychlý výpad. Na druhé straně ovšem odpověděl o deset minut později obránce Marc-Edouard Vlasic.
V čase 38:44 Avalanche znovu vedli, od modré čáry napřáhl Compher a vrátil svému týmu náskok. Ten ale denverský klub neudržel ani do druhé sirény, deset vteřin před koncem prostřední části totiž dorovnal účty Brent Burns.

Bruinsovo vyrovnání proti Coloradu

"Myslím, že jsme odehráli docela solidní venkovní zápas. V prodloužení je to vždycky loterie, štěstí stálo na straně soupeře," prohodil hostující trenér Peter DeBoer.
I ve třetím dějství se domácí ujali vedení, když se znovu prosadil Compher. Na jeho zásah ovšem znovu přišla reakce, třetí vyrovnání z pohledu hostů obstaral v čase 57:32 znovu Vlasic.
Na inkasovanou branku v prodloužení z hole Landeskoga už kalifornské mužstvo ale zareagovat nedokázalo. Stejně jako soupeř se tak musí chystat na rozhodující sedmé utkání.
[Kompletní pokrytí série San Jose s Coloradem]
"Už se na ten zápas moc těším. Série je obrovsky vyrovnaná, tohle bude vrchol. Musíme si dobře odpočinout a pak do toho dát všechno," vyhlásil odhodlaně Landeskog.
Avalanche, kteří si zahrají sedmý duel série poprvé od roku 2014, tak i nadále živí naději, že po dlouhých 17 letech postoupí do konferenčního finále. Rozhodující bitva je na programu v noci ze středy na čtvrtek.
"Hrajeme doma, určitě do zápasu půjdeme se sebevědomím. Je to jeden z nejdůležitějších zápasů sezony a podle toho k tomu chceme přistoupit," upozornil DeBoer.
Další zápas: Středa 7. května (čtvrtek 8. května v 3:00 SELČ) v SAP Center v San Jose.