Colorado přehrálo Vancouver, zářil Boedker

Hráči Colorado Avalanche zvítězili na ledě Vancouver Canucks 3:1 a zaznamenali už třetí vítězství z posledních čtyř zápasů.

Byli to při tom domácí, kdo se v duelu ujal vedení. Ve 13. minutě se prosadil veterán Henrik Sedin a poslal svůj tým do výhoda. Ve zbytku večera už ale Canucks žádné další góly nepřidali.

A Colorado dokázalo vývoj utkání postupně obrátit. Nejprve ve 14. minutě srovnal krok Mikkel Boedker, stejný hráč pakv úvodu třetí části po přihrávce Nathana MacKinnona mířil přesně i podruhé.

Definitivní podobu výsledku dodal ve 46. minutě Andreas Martinsen, pro kterého to byl čtvrtý úspěšný zásah v tomto ročníku NHL.

"Potřebujeme všechny zbylé zápasy v základní části odehrát jako tento," burcoval gólman Colorada Semyon Varlamov. "Cítím, že pro nás play off začíná už teď."

Avalanche se díky výhře vrátili na osmou příčku v tabulce Západní konference, před devátou Minnesotou mají náskok jednoho bodu. Wild však disponují zápasem k dobru.