MacKinnon pomohl dvěma góly k výhře Avalanche 5:3 a snížení série na 1:2

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: Colorado - Nashville 5:3

Landeskog a MacKinnon dovedli Avalanche k výhře

Gabriel Landeskog si připsal gól a dvě asistence a Nathan MacKinnon dvakrát skóroval při vítězství Avalanche nad Predators 5:3

• 05:51 •

Hokejisté týmu Colorado Avalanche se vrátili do hry o postup z 1. kola play off, když v prvním domácím utkání porazili v pondělí nejlepší celek Západní konference po základní části Nashville Predators 5:3. V sérii proti jasně favorizovanému soupeři tak snížili na 1:2 na zápasy. Útočník Nathan MacKinnon se pod úspěch podepsal dvěma góly.

Colorado Avalanche - Nashville Predators 5:3 (stav série: 1:2)

Domácím vyšla parádně první polovina utkání, v níž si vybudovali více než slibné vedení 4:0. Už po prvním dějství měli Avalanche k dobru tříbrankový náskok, který shodně druhými góly v letošním play off zajistili Blake Comeau, Gabriel Bourque a právě MacKinnon.

"Hráli jsme doma dobře po celou sezonu a přenesli jsme si to i do dnešního zápasu," což je skvělé," pochvaloval si MacKinnon. "Myslím, že jsme si v prvních dvou zápasech ověřili, že se můžeme soupeři rovnat a usilovat tak o postup. Už v Nashvillu jsme je mnohokrát přehrávali. A dnes jsme měli 40 minut, kdy jsme byli úžasní."

Comeau otevřel skóre už po 110 vteřinách hry. Coloradu navíc výborně vyšel i nástup do druhé třetiny, když MacKinnon v čase 24:25 přidal už čtvrtou trefu domácích. "Bylo dobré, že jsme zůstali od prvního gólu agresivní a nesundali nohu z plynu," prohlásil Landeskog.

To bylo moc na Pekku Rinneho, jehož v hostujícím brankovišti vystřídal Juuse Saros. "Nevedli jsme si dnes před ním zrovna moc dobře. Myslím, že jsme mu vůbec nepomohli," zlobil se kouč poražených Peter Laviolette. "Nebyl to od nás zrovna povedený zápas."

Naděje Predators oživil krátce po polovině utkání Ryan Johansen. Když pak ještě ve 48. minutě snížil Colton Sissons na 2:4, z pohledu hostů už nebylo ke zvratu až tak daleko.

I proto sáhli v závěru brzy ke hře bez gólmana, jenže technický gól, který byl přiznán Gabrielu Landeskogovi, jenž byl faulován těsně před prázdnou brankou, jakoukoliv další snahu zhatil. Pro Landeskoga to byl po dvou asistencích třetí bod v utkání. Snížení Austina Watsona už nic moc nezměnilo.

Pro Avalanche byla výhra, která znamená první bod v sérii, rovněž důležitým psychologickým momentem, neboť ve vzájemných měřeních sil prohráli s Predators předchozích 12 utkání. Naposledy se radovali 28. března v Nashvillu díky vítězství 4:3.

Další zápas: Středa 18. dubna (čtvrtek 19. dubna 4:00 SELČ) v Pepsi Center v Denveru.