Chytil i podruhé za Rangers bodoval

Osmnáctiletý český talent si připsal proti New York Islanders asistenci, ale prohře 1:2 nezabránil

I ve svém druhém utkání za New York Rangers bodoval osmnáctiletý český talent Filip Chytil, ale asistencí nezabránil v duelu hraném v Bridgeportu porážce na ledě New York Islanders 1:2. Na vítězných gólech svých týmů se naopak podíleli přihrávkami útočníci Dmitrij Jaškin ze St. Louis Blues a Ondřej Palát z celku Tampa Bay Lightning.

Chytil, jehož si Rangers vybrali letos v prvním kole draftu na 21. pozici, ve středu na ledě ve svém premiéře proti New Jersey Devils rozhodl čtyři vteřiny před koncem prodloužení při hře čtyř proti třem o výhře 4:3. I v duelu v Connecticutu se zapsal do statistik v přesilové hře a pomohl k vyrovnání na 1:1.

Ideálně uvolnil z pravého kruhu na levý Vinniho Lettieriho, který jako jediný v utkání prostřelil slovenského brankáře Jaroslava Haláka. V brance Rangers odchytal první dvě třetiny Ondřej Pavelec a inkasoval dvakrát z 15 střel. Ve 22. minutě jej překonal krátce po skončení přesilovky Islanders Casey Bailey a o deset minut později rozhodl Anthony Beauvillier. Pavelec předtím nastoupil v pondělí při své premiéře za Rangers také proti Islanders při výhře 1:0 v prodloužení rovněž na prvních 40 minut a neinkasoval.

Jaškin přispěl k výhře na ledě Washington Capitals při výhře 4:0. Čtyřiadvacetiletý rodák z ruského Omsku v 18. minutě od levého mantinelu přihrál bekhendem do brankoviště, kde překonal Bradena Holtbyho Robert Thomas, který se celkově na výhře podílel dvěma góly. Za Capitals nastoupil forvard Jakub Vrána.

Palát se bodově prosadil v domácím duelu proti týmu Nashville Predators, který Lightning vyhráli nad finalistou Stanleyova poháru 3:1. V 16. minutě byl v přesilové hře pěti proti třem u kombinace, na jejímž konci kapitán Steven Stamkose uvolnil Nikitu Kucherova, který z pravého kruhu zvýšil na 2:0. Stamkos ozdobil svůj první start po devítiměsíční absenci kvůli zranění menisku pravého kolena dvěma přihrávkami.

Útočník Lukáš Sedlák pomohl v 53. minutě k vyrovnání Columbus Blue Jackets na 3:3 v domácím utkání proti Pittsburgh Penguins. Po jeho asistenci se podruhé v utkání trefil Pierre-Luc Dubois, který po pouhých 21 vteřinách odpověděl na vedoucí branku Zacharyho Astona-Reeseho. Z výhry se ale radoval obhájce Stanley Cupu díky brance Olliho Maattaho 93 sekund před koncem.