Chicago zvládlo další prodloužení a vyrovnalo sérii

Napsal Corey Masisak a Michael Langr / NHL.com

Prodloužení je doba, ve které na ledě vládnou hokejisté Chicago Blackhawks. Ve čtvrtém finále Západní konference to znovu potvrdili, když s Anaheim Ducks urvali výhru 5:4 ve druhé nastavené dvacetiminutovce a díky tomu vyrovnali stav série na 2:2.

Hawks přitom vyhráli i ve třetím prodloužení i druhý zápas série s Ducks. V nastaveném čase letošního play off mají bilanci 4-0 a stali se prvním týmem historie NHL, jenž vyhrál všechny čtyři zápasy, které dospěly do víc než prvního prodloužení.

V sobotu k němu přitom vůbec nemuselo dojít. Po gólech Brandona Saada, Jonathana Toewse a Brenta Seabrooka mělo Chicago 12 minut před koncem třetí třetiny pohodlné vedení 3:1. Jenže Anaheim, za nějž dal první gól Emerson Etem, dokázal duel otočit třemi brankami v rozmezí 37 sekund, ve kterých se trefili Ryan Kesler, Matt Beleskey a Corey Perry.

Patrick Kane ještě ve třetí části stihl vyrovnat na 4:4 a utkání nakonec rozhodl v čase 85:37 Antoine Vermette, jenž byl v předchozím zápase pouze náhradníkem.

"Je to skvělý pocit," jásal gólman vítězů Corey Crawford, jenž pochytal 47 střel Ducks. "Tvrdě jsme bojovali, abychom se dostali do vedení, to jsme pak rychle ztratili. Jiný tým by to možná položilo, ale my jsme jeli dál."

Pátý zápas je na programu v pondělí (úterý 3:00 SELČ) v hale Honda Center v Anaheimu.

"Když se podíváte na všechny čtyři naše duely, hrál se v nich úžasný hokej," tvrdil Bruce Boudreau, kouč Ducks. "Někdo zkrátka musí vyhrát, někdo prohrát. Pokud jedno mužstvo udělá chybu, to druhé ji dokáže potrestat. A to se stalo nám. Měli jsme dost šancí, mohli jsme vyhrát, ale to se nestalo. Teď se musíme dát dohromady a vstoupit do série na dva vítězné."