Chicago zvítězilo v Dallasu a upevnilo si první pozici

Souboj dvou nejlepších týmu Západní konference nepřinesl vyrovnanou bitvu. Byla to jednoznačná záležitost. Hráči Chicago Blackhakws zvítězili na ledě Dallas Stars vysoko 5:1 a v čele pořadí mají už náskok pěti bodů.

Dallas byl sice v utkání střelecky aktivnější, z gólů se ale téměř výhradně radovali hosté. Poprvé už po 34 vteřinách, kdy mířil v přesilové hře přesně obránce Brent Seabrook. Do první přestávky přidalo Chicago další dva góly, za domácí pouze korigoval elitní střelec Tyler Seguin.

"Přijeli k nám hrát svojí vlastní hru," konstatoval po utkáni kapitán Stars Jamie Benn. "Ponížili nás před vlastními fanoušky, ve vlastní areně."

I druhá třetina vyzněla jednoznačně pro hosty. Při vlastním oslabení se ve 33. minutě utrhl Artem Anisimov, jenž ke své trefě připojil v utkání i tři asistence. O pět minut později přispěchal s pátým gólem v zápase hvězdný Patrick Kane.

Chicago tak suverénně ovládlo souboj dvou těžkých vah a po třetí výhře v řadě má na čele Západní konference náskok pěti bodů právě na Dallas. Ten se musel smířit s neúspěchem po sérii tří vítězství.