Chicago zabralo, proti Jets se trefil i Fleischmann

Ze série čtyř porážek se dokázali oklepat hráči Chicago Blackhawks, kteří zvítězili na ledě Winnipeg Jets 4:0. Jedním gólem přispěl i český útočník Tomáš Fleischmann.

Blackhawks nezastihla první polovina března v ideální kondici. Svěřenci trenéra Joela Quennevillea prohráli čtyři zápasy v řadě a propadli se až na čtvrtou příčku v tabulce Západní konference.

"Dvě slepené branky v prostřední třetině nám dodaly sebevědomí," pochvaloval si útočník hostů Patrick Kane. "S vedením se nám hrálo lépe, nedělali jsme chyby a dokázali proměnit další šance."

Po bezbrankovém úvodním dějství Chicago ve druhé třetině přidalo a bylo za to odměněno. V rozmezí 28 vteřin totiž udeřili Patrick Kane a Marián Hossa, do kabin tak šli hosté s cenným náskokem.

Ten ještě navýšil ve 44. minutě Andrew Ladd, konečnou podobu výsledku pak stanovil o dvě minuty útočník Tomáš Fleischmann, pro kterého to byl 13. zásah v této sezoně.

Blackhawks i přes výhru zůstávají čtvrtí, jejich ztráta na čelo Západní konference se však ztenčila na pouhé tři body. Winnipeg je na Západě poslední.