Chicago vyhnalo Mrázka a přehrálo Detroit

Hráči Chicago Blackhawks potvrdili pozici jednoho z nejlepších celků Západní konference, když na domácím ledě přehráli Detroit Red Wings 4:1 a zaznamenali třetí výhru z posledních čtyř zápasů.

V dresu hostů nastoupil do branky český reprezentant Petr Mrázek, mezi třemi tyčemi ovšem vydržel pouze necelých sedm minut.

Už v první minutě ho překonal po přihrávce Michala Rozsívala kanonýr Patrick Kane, o šest minut později přidal druhý gól z přesilové hry Duncan Keith.

Trenér Red Wings Jeff Blashill neváhal a ihned se rozhodl sáhnout ke změně. Mrázek proto musel z ledové plochy, v brance ho nahradil zkušený Jimmy Howard.

"Z dlouhodobého hlediska o Petrovi samozřejmě nepochybuji," zdůraznil po utkání Blashill. "Faktem ale je, že od něj potřebujeme víc zákroků, než předvádí v několika posledních utkáních."

S příchodem Howarda se Detroit uklidnil a postupně dostal do zápasu. Útočník Gustav Nyquist dokonce v 9. minutě snížil, to ovšem bylo ze strany hostů pro celý další zápas všechno.

Blackhawks své vítězství podtrhli dvěma zásahy v rozmezí 70 vteřin závěrečné části. Nejprve zužitkoval přesilovou hru Artem Anisimov, definitivní podobu výsledku pak dal kapitán Jonathan Toews.