Chicago přestřílelo Detroit, zářil Panarin

Hráči Chicago Blackhawks zvítězili na ledě Detroit Red Wings vysoko 5:2 a mohou se radovat z druhého triumfu v řadě za sebou. Mamutí zásluhu na něm má útočník Artemi Panarin.

Hvězdný střelec vyšel v posledních třech zápasech bodově zcela naprázdno, tentokrát ale dvakrát udeřil a pomohl svému mužstvu k důležitému vítězství nad velkým rivalem.

"Myslím si, že jsme odehráli celkově velice dobré utkání," liboval si trenér vítězů Joel Quenneville. "Předvedli jsme naši hru a byli velice často na puku."

Chicago mělo od úvodních minut zápasu navrch, už ve třetí minutě se prosadil obránce Brent Seabrook, další góly přidali v závěru prostředního dějství z přesilových her Artemi Panarin a Patrick Kane.

Red Wings se gólově prosadili až v poslední třetině, která skončila nerozhodným výsledkem 2:2. Oba body se tak stěhovali do Chicaga, které si upevnilo pozici na čele tabulky Západní konference.

"Vypracovali jsme si dobré šance, jejich gólman Corey Crawford byl ale výborný," uznal domácí trenér Jeff Blashill. "Předvádí důležité zákroky v důležitých momentech, mohou se na něj spolehnout. Věděli jsme, že to v našem zápase nebude jiné."