Chicago pěti góly otočilo stav, vynutilo si duel o vše

Chicago Blackhawks ukázali v sobotu sílu šampiónů. Po první třetině prohrávali se St. Louis Blues o dva góly, ale pěti trefami v řadě otočili stav a vynutili si rozhodující sedmý zápas o postup do semifinále Západní konference.

O vítězi série se rozhodne v pondělí ve Scottrade Center na ledě Bluesmanů.

Obhájci Stanley Cupu mají pod koučem Joelem Quennevillem bilanci 5:1, když v sérii prohrávají 3:2. V šestých zápasech série je jejich bilance dokonce 15:1 od chvíle, kdy Quenneville nastoupil v sezoně 2008-09 na jejich lavičku.

V součtu se základní částí Blues vyhráli v Chicagu tři zápasy v řadě a poprvé v klubové historii mohli vyhrát čtyři. Hosté totiž vedli po první třetině 3:1.

Jenže ve druhé třetině Blackhawks soupeře zmáčkli, přestříleli 19:6 a k tomu nasázeli i tři góly. Do vedení 4:3 je v čase 36:18 poslal Dale Weise svým prvním gólem v play off.

Andrew Shaw, který se vrátil po jednozápasovém trestu, v přesilovce pojistil náskok Chicaga a konečný stav stanovil do prázdné branky Blues druhým gólem v sérii Marián Hossa, který za 14:40 minuty na ledě přidal i asistenci u gólu Artema Anisimova.

Hossův krajan Richard Pánik strávil mezi mantinely 16:13 minuty a zapsal si šest hitů (nejvíc z týmu) i asistenci u gólu Trevora van Riemsdyka.

Na české hráče se tentokrát vůbec nedostalo. V domácí sestavě chyběli Tomáš Fleischmann i Michal Rozsíval, za hosty nenastoupil Dmitrij Jaškin.

Corey Crawford předvedl 25 zákroků mezi tyčemi Blackhawks, kteří pod Quennevillem nastoupí v play off popáté k rozhodujícímu k 7. utkání. Z předchozích mají bilanci 2:2.

Za hosty skórovali Scottie Upshall, Alex Pietrangelo a Vladimir Tarasenko. Brian Elliott inkasoval pět gólů z 35 střel.