Chicago má jistotu, bude hrát zase o Stanley Cup

Stačil jim bod, získali dva. Chicago Blackhawks jsou třetím týmem Centrální divize, který si zajistil postup do letošního play off. Úřadující šampióny postrčila definitivně do vyřazovací části výhra 3:2 na ledě Vancouver Canucks.

Vítězný gól dával Andrew Ladd 2:27 minuty před koncem třetí třetiny. Byl to třetí Laddův gól ve dvou zápasech, předtím se trefil dvakrát a jednou asistoval při sobotní výhře 4-1 s Calgary Flames .

Skóre otevřel v 18. minutě první třetiny krásnou střelou hostující Tomáš Fleischmann, za vítěze se trefil i Teuvo Teravainen, u jehož gólu si 55. asistenci sezony připsal Patrick Kane. Trevor van Riemsdyk přihrál na dva góly a Scott Darling předvedl 26 zákroků v brance Chicaga (44-25-7).

Blackhawks jsou nyní čtyři body za Dallas Stars a St. Louis Blues, kteří se přetahují o vedení v Centrální divizi. Před Nashville Predators mají náskok čtyř bodů.

Ryan Miller předvedl 29 zákroků v brankovišti Canucks (27-35-13), kteří prohráli osmý zápas v řadě (0-7-1).