Chiasson_Canucks

Útočník Lukáš Jašek se dočkal v přípravném utkání před začátkem NHL premiérové branky v dresu Vancouver Canucks a pomohl k vítězství na ledě Edmonton Oilers 6:1. Dvaadvacetiletý odchovanec Třince bodoval jako jediný z pětice českých zástupců, kteří zasáhli do programu šesti čtvrtečních duelů.

Jašek, jehož Canucks draftovali v roce 2015 v šestém kole jako 174. v pořadí, odešel do Severní Ameriky na konci března loňského roku z české extraligy z Liberce. Od té doby nastupoval v American Hockey League za celek Utica Comets.
Loni dostal příležitost v kempu Canucks před návratem na farmu v jednom utkání a do statistik se nezapsal. Letos je produktivní. V pondělí si při porážce ve Victorii s Calgary Flames 3:4 připsal asistenci a v Edmontonu přidal premiérový gól.

Jašek vstřelil v přesilovce premiérový gól za Canucks

Dočkal se v 36. minutě v přesilové hře, v které zvýšil náskok Vancouveru na 4:1. Po přihrávce Guillaumeho Briseboise z pravého kruhu střelou zápěstím prostřelil Mikka Koskinena.
Forvard Radek Faksa z Dallas Stars sice nebodoval, ale přispěl k rozhodující brance svého týmu v Denveru při vítězství nad Colorado Avalanche 2:1. Přes jeho clonu prošel v 56. minutě za Philippa Grubauera puk nahozený Michaelem Merschem. Faksa při tom schytal krosček od Bowena Byrama, který předtím chybnou rozehrávkou nabídl kotouč Merschovi.
Dallas tak dokonal obrat. Avalanche vedli od úvodu utkání po trefě Pierrea-Edouarda Bellemareho a o vyrovnání se postaral ve 44. minutě Scottie Upshall. V barvách Colorada se představil forvard Martin Kaut, gólman Pavel Francouz z lavičky sledoval Grubauerovo vystoupení.

Halák vychytal Frosta parádně lapačkou

Philadelphia Flyers v sestavě s útočníkem Jakubem Voráčkem podlehli doma Boston Bruins 1:3. V barvách vítězů se neobjevil ani jeden z petice Čechů - brankář Daniel Vladař, obránce Jakub Zbořil či útočníci David Krejci, David Pastrnak nebo Jakub Lauko.
O vítěznou branku se postaral slovenský forvard Peter Cehlárik, který v 25. minutě po spolupráci s Brendanem Gauncem zakončil do odkryté branky a získal Bruins vedení 2:1. První dvě třetiny odchytal Jaroslav Halak a inkasoval ze 17 střel jednou. Za Boston nastoupil i další slovenský útočník Róbert Lántoši.

Galchenyuk proměnil Guentzelův pas v přesilovce

Český útočník Dominik Simon nechyběl na ledě při vítězství Pittsburgh Penguins nad Columbus Blue Jackets 4:1. Při debutu za Penguins skóroval Alex Galchenyuk, který přišel 29. června v rámci trejdu za Phila Kessela.
Dvě branky vstřelil osmnáctiletý Nathan Legare, jehož si Pittsburgh vybral letos ve třetím kole draftu na 74. místě. Za poražené hrál slovenský forvard Marko Dano.