Český útočník Ondřej Palát patřil k hlavním postavám Tampa Bay Lightning při výhře v úvodním duelu série 1. kola play off Východní konference proti New Jersey Devils 5:2. Sedmadvacetiletý odchovanec Frýdku-Místku byl u prvních třech gólů celku z Floridy a zaznamenal tři body za gól a dvě asistence. Byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu po spoluhráčích Yannim Gourdem a Tylerem Johnsonem.

Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils 5:2 (stav série 1:0)
Palát v 15. minutě otevřel skóre, když po kombinaci s Johnsonem dostal přihrávku mezi kruhy, přehodil si puk do bekhendu a překonal Keitha Kinkaida. Lightning zvýšili náskok 29 sekund před koncem druhého dějství, kdy našel naopak Palát ideálně Johnsona, který zblízka skóroval.
"Odehráli jsme spolu spoustu zápasů a moc dobře se navzájem známe. Víme, co od druhého čekat. V řadě případů ani nepřemýšlíme, co uděláme. Toto byla jedna z těch kombinaci, které děláme automaticky," podotkl Johnson.
Po 114 sekundách druhého dějství v přesilové hře upravil na 3:0 trefou ve své premiéře v play off Gourde, který zamířil do odkryté branky po šikovné Palátově přihrávce nohou. Jeho patička prošla mezi Kinkaidovými betony k šestadvacetiletému střelci.
Palát po utkání chválil jiné. "Myslím, že naše nejlepší lajna byli Alex Killorn, Yanni Gourde a Anthony Cirelli. Byli u všeho. Killorn dal důležitý gól," řekl Palát.
Devils dokázali duel zdramatizovat díky svému ofenzivnímu lídrovi Tayloru Hallovi. Šestadvacetiletá předloňská posila New Jersey s Edmontonu nejdříve ve 34. minutě ozdobila svůj debut v play off gólem a v polovině závěrečné třetiny Hall asistoval u přesilovkové branky Travise Zajaca, který snížil na 2:3.
Na více ale Devils při svém prvním představení v bojích od Stanley Cup od roku 2012 nedosáhli. Naopak v 53. minutě pojistil náskok Lightning Alex Killorn a výsledek pečetil při hře hostů bez brankáře Nikita Kucherov.
"Hráli jsme do konce zápasu, bojovali jsme a měli jsme šanci na úspěch. Chtěli jsme to udržet na 2:3 a zkusit vyrovnat při hře bez brankáře, ale oni mají nebezpečný tým s velkou ofenzivní sílou a na to si musíme dát pozor," prohlásil Hall.
Další zápas: Sobota 14. dubna 21:00 v Amalie Arena v Tampě Bay.