gudas

Obránce Radko Gudas se ve svém prvním vystoupení za Washington Capitals předvedl gólem a asistencí a podílel se na výhře ve středečním přípravném utkání nad obhájcem Stanley Cupu St. Louis Blues 3:2. Gólman Petr Mrázek společně s Alexem Nedeljkovicem vychytal Carolina Hurricanes výhru nad Tampa Bay Lightning 2:0.

Devětadvacetiletého Gudase získali Capitals 14. června z celku Philadelphia Flyers výměnou za beka Matta Niskanena. V novém působišti se uvedl gólem ve 28. minutě, kdy se po šanci Bretta Leasona dostal k dorážce a vyrovnal na 1:1. Odpověděl tak na vedoucí trefu Austina Poganskiho z úvodního dějství.
Na začátku třetí třetiny sice vrátil St. Louis vedení Zach Sanford, ale Washington otočil v poslední minutě během 53 sekund zápas. Nejdříve v čase 59:00 vyrovnal v přesilové hře slovenský útočník Richard Panik a kuriózní brankou rozhodl Nicklas Backstrom. Jeho pokus vyslaný ještě za modrou čárou nabral nečekaný odskok a překvapil gólman Evana Fitzpatricka. Asistenci si připsal Gudas.
První polovinu utkání za Capitals odchytal Vítek Vaněček a inkasoval ze 14 střel jednou. Celkem se v barvách vítězů objevili tři Češi - nechyběl ani útočník Jakub Vrana.

Gudas se při debutu za Capitals trefil z dorážky

Mrázek odchytal za Carolinu při výhře 2:0 nad Tampou Bay první polovinu zápasu a připsal si šest úspěšných zákroků. Nedeljkovic měl více práce a pochytal 15 střel. Za Hurricanes nastoupil i útočník Martin Nečas, za poražené Lightning hrál obránce Dominik Mašín.
Asistenci si připsal devatenáctiletý útočník Filip Zadina z Detroit Red Wings, kteří prohráli 1:2 na ledě Chicago Blackhawks. Šestý hráč v pořadí draftu z minulého roku v 19. minutě v přesilové hře vystřelil z pravého kruhu, gólman Corey Crawford puk vyrazil a Taro Hirose otevřel skóre.
Chicago otočilo výsledek ve druhé třetině díky Brandonu Hagelovi a Duncanu Keithovi. V barvách Blackhawks se opět objevil útočník Dominik Kubalík, který v úterý při svém debutu při porážce v Detroitu 3:5 vstřelil dvě branky, a představil se i další forvard David Kämpf. Oba nebodovali.
Forvard Lukáš Radil zaznamenal přihrávku při porážce San Jose Sharks na ledě Calgary Flames 4:6. Ve 27. minutě po jeho asistenci vyrovnal ruský útočník Ivan Chekhovich na 2:2.
V sestavě Sharks nechyběl ani nový asistent kapitána Tomáš Hertl, který si v utkání připsal v bilanci plus/minus tři záporné body. Na vítězství Flames se podíleli slovenští forvardi - Adam Ružička po asistenci Martin Pospíšila získal ve 29. minutě Calgary vedení 3:2.

Panarin se při debutu za Rangers parádně trefil

Při premiéře za New York Rangers se při prohře s New Jersey Devils 3:4 prosadil gólově Artemi Panarin, ale také se zranil. Od 34. minuty se ruský útočník, který po skončení smlouvy s Columbus Blue Jackets uzavřel jako nechráněný volný hráč s Rangers sedmiletou smlouvu na 81,5 milionu dolarů, na ledě neobjevil kvůli poranění třísla.
V dresu poražených si připsal při své premiéře asistenci finský útočník Kaapo Kakko, dvojka letošního draftu. Asistoval ve 28. minutě právě u Panarinova gólu na 1:2. V sestavě Rangers se objevil i český obránce Libor Hájek.
Vítězství Winnipeg Jets proti Minnesota Wild 4:1 si užili na ledě útočníci Michael Špaček a Kristian Reichel.