kubalik

Český kanonýr Dominik Kubalík ukázal kvality hned ve své premiéře v dresu Chicago Blackhawks a vstřelil v úterní přípravě na ledě Detroit Red Wings dvě branky. Čtyřiadvacetiletý útočník dokázal mezi 38. a 47. minutou smazat ztrátu 1:3, ale Detroit nakonec vyhrál 5:3. Kubalík byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Nejdříve se prosadil bekhendovou dorážkou poté, co před něj gólman Calvin Pickard vyrazil puk po střele Carla Dahlstroma. Při vyrovnání na 3:3 si v přesilové hře vyměnil puk s Philipem Holmem a z pravého kruhu se trefil přesně k protější tyči.
Na ledě strávil Kubalík 17 minut a 27 sekund, z toho 4:12 minuty bylo při přesilových hrách. Vyslal na Jimmyho Howarda a Pickarda celkem pět střel a připsal si jeden hit. V bilanci plus/minus skončil s -1.
Chicago získalo Kubalíka letos 24. ledna z Los Angeles Kings za výběr v pátém kole červnového draftu. Kings jej draftovali v roce 2013 v sedmém kole na 191. místě. Nejproduktivnější hráč švýcarské NLA z uplynulé sezony v dresu celku Ambri-Piotta na konci května podepsal s Blackhawks roční nováčkovskou smlouvu.

Kubalík dal v přesilové hře svůj druhý gól večera

Z výhry se nakonec radovali Red Wings, v jejichž sestavě nechyběl obránce Filip Hronek. Vítěznou branku vstřelil v čase 55:23 v přesilové hře Michael Rasmussen, při hře hostů bez gólmana ještě pečetil výsledek Luke Glendening.
Dvě asistence si ve svém prvním vystoupení v letošním testovacím období připsal Tomáš Nosek a přispěl k vítězství Vegas Golden Knights v Denveru nad Colorado Avalanche 5:0. Za domácí nastoupil forvard Martin Kaut.
Nosek nejprve ve 23. minutě v početní výhodě uvolnil Brandona Pirriho, který se trefil z pravého kruhu. Po 83 sekundách závěrečné třetiny Noskovo nahození z levé strany z úhlu vyrazil Hunter Miska před Nicolase Hagueho, který blafákem do bekhendu zajistil Vegas tříbrankový náskok.
V prvním vystoupení za Los Angeles Kings se bodově prosadil útočník Martin Frk, jenž pomohl asistencí k vítězství na hřišti Arizona Coyotes 4:1. Pětadvacetiletý odchovanec Karlových Varů, který po skončení kontraktu s Detroitem uzavřel s Kings roční dvoucestnou smlouvu, v šesté minutě přihrál na úvodní gól utkání Mikeymu Andersonovi.
První test v přípravě za San Jose Sharks v kariéře si odbyl brankář Josef Kořenář, který ve 32. minutě za stavu 2:1 nahradil Aarona Della a ze 13 střel inkasoval třikrát. Sharks tak nakonec prohráli 3:4.

Josef-Korenar-1

Jednadvacetiletý Kořenář kapituloval poprvé po 80 sekundách svého pobytu na ledě, když jej překonal bekhendem z pozice mezi kruhy Nicolas Deslauriers. V 39. minutě otočil stav střelou z levého kruhu Adam Henrique a po vyrovnání domácích rozhodl v čase 46:43 v přesilové hře Max Jones.
Buffalo Sabres, v jehož barvách nastoupili forvardi Vladimír Sobotka i Matěj Pekař, podlehlo na hřišti Columbus Blue Jackets 1:4. Z výhry se nemohl radovat ani útočník David Kaše z Philadelphia Flyers, kteří prohráli na ledě New York Islanders 2:3 po prodloužení.
Bek Jan Rutta hrál za Tampa Bay Lightning při domácí porážce s Carolina Hurricanes 0:3. Útočník Jan Jeník si naopak mohl vychutnat výhru druhé části kádru Arizony na ledě Los Angeles 5:0.
Slovenský útočník Tomáš Jurčo se představil poprvé v dresu Edmonton Oilers a byl u obou branek svého nového týmu. Bývalý hráč Detroitu a Chicaga ale gólem a asistencí neodvrátil porážku na ledě Vancouver Canucks 2:4.