Carolina udolala Philadelphii, Nestrašil má asistenci

V boji o postup do play off se ve Východní konferenci drží hráči Carolina Hurricanes, kteří na svém ledě přehráli celek Philadelphia Flyers 3:1 a zapsali druhou výhru z posledních tří zápasů.

Na velmi důležitém triumfu se jednou asistencí podílel i ve výborné formě hrající český útočník Andrej Nestrašil, který v závěru druhé třetiny pomohl připravit vítězný gól pro Jordana Staala.

Pro pětadvacetiletého Nestrašila to byl už 23. bod v tomto ročníku zámořské soutěže.

"Jordan hraje fenomenální hokej, nejlepší ve své kariéře," nešetřil komplimenty na adresu bratra kapitán Caroliny Eric Staal. "Je zábava se na něj dívat. Je pro nás ohromně důležitý."

Rovněž starší z bratrské dvojice se ovšem činil. Eric Staal totiž v 55. minutě zužitkoval přihrávku Jaye McClementa a stanovil konečné skóre utkání.

Na výhře Hurricanes měl zásadní podíl gólman Cam Ward, který zapsal 36 zákroků. V dresu Flyers se pak na jediném gólu Scotta Laughtona podílel nahrávkou Radko Gudas.

"Gólmani v tomto utkání udělali rozdíl," věděl hostující kouč Dave Hakstol. "Ocházíme z tohohle zápasu bez bodů, což je v této fázi sezony hodně nepříjemné. Odehráli jsme ale dobré utkání, musíme v těchto výkonech dál pokračovat."