Mrázek se zranil, Hurricanes přesto podruhé dobyli led Islanders

Carolina sice dlouho prohrávala, ale zkraje třetí třetiny zápas během 48 sekund otočila a vede 2:0

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: CAR 2, NYI 1

Hurricanes opět uspěli na ledě Islanders a vedou 2:0

Warren Foegele a Nino Niederreiter se zkraje třetí třetiny prosadili 48 sekund po sobě, Hurricanes porazili domácí Islanders 2:1 a vedou už 2:0

• 05:04 •

Hokejisté týmu Carolina Hurricanes mají v NHL skvěle rozehrané 2. kolo play off. Ve druhém utkání na ledě New York Islanders udělali druhý krůček směrem do finále Východní konference, když zvítězili těsně 2:1.

Hosté předvedli obrat z 0:1 na konečných 2:1 i přesto, že před polovinou utkání za nepříznivého stavu přišli o svou velkou oporu v dosavadních bitvách o Stanley Cup. Český brankář Petr Mrázek se zranil a na jeho místo musel Curtis McElhinney, který už ale neinkasoval. Rozhodl Nino Niederreiter.

New York Islanders - Carolina Hurricanes 1:2 (stav série: 0:2)

Islanders teče do bot. Tým vedený koučem Barrym Trotzem sice přešel na úvod vyřazovacích bojů bez ztráty kytičky přes Pittsburgh Penguins, jenže teď má před sebou velkou výzvu. Prohrávat 0:2 po domácích zápasech má k dobrému vstupu do série pořádně daleko.

"I tohle se někdy stává," podotkl útočník poražených Josh Bailey. "Mohlo to být klidně 2:0 pro nás. Ale je to 0:2. Nesmíme se vzdávat. Pořád se cítíme dobře a věříme v obrat."

[Více k tématu: Mrázek se ve druhém utkání série s Islanders zranil]

Přitom se docela dlouho zdálo, že si domácí jdou za vyrovnáním. Jaccob Slavin ve 14. minutě při vlastním oslabení nešťastně zavěsil do vlastní branky ve snaze pokrýt nahrávku Matthewa Barzala a Islanders vedli. Gól byl připsán Barzalovi.

Mrázek přitom inkasoval po předchozí vychytané nule poprvé v sérii a přišel o neprůstřelnost, která trvala od rozhodujícího zápasu číslo 7 s Washington Capitals. Český gólman ji natáhl na 135 minut a čtyři sekundy.

Jde o druhou nejdelší sérii bez inkasované branky v podání brankářů Hurricanes/Whalers v historii ve vyřazovacích bojích. Kevin Weekes byl v roce 2002 neprůstřelný dokonce 143 minut a 55 sekund.

Ve 27. minutě navíc střídal zraněný Mrázek a do akce šel pětatřicetiletý McElhinney, který naposledy chytal 6. dubna. Svůj part ale zvládl bezchybně a připsal si 17 povedených zásahů.

"Koukal jsem na Petra a viděl jsem, že se něco děje a budu muset do hry. Tak jsem si vzal helmu a šel na to," podotkl McElhinney. "Byl skvělý pocit, že jsem mohl být zase zpátky na ledě."

Položil tak základ k obratu, jímž hosté na začátku třetí části dokonale zaskočili domácí. Warren Foegele už v čase 40:17 vyrovnal pátým gólem v letošním play off, pouze 48 sekund nato dokonal obrat vítězným zásahem Nino Niederreiter.

Vyrovnání už Carolina nedopustila. "Hrají velmi organizovaně. Mám pocit, že dost podobně, jak se snažíme hrát i my. Nesmíme teď dopustit, aby nás ovládla frustrace," zdůraznil Bailey. "Po celý rok jsme vždy dokázali naopak my najít cesty, jak frustrovat soupeře, ve třetím utkání potřebujeme už vyhrát."

Zápas vedle Mrázka nedokončil z hostujících řad ani obránce Trevor van Riemsdyk, který se zranil již v první třetině po souboji s domácím útočníkem Calem Clutterbuckem.

Další zápas: Středa 1. května (čtvrtek 2. května 1:00 SELČ) v PNC Areně v Raleighu.