Hurricanes si vynutili sedmé utkání série

Hokejisté týmu Carolina Hurricanes odmítli končit sezonu před vlastními fanoušky. Místo toho dotlačili obhájce Stanley Cupu Washington Capitals do rozhodujícího zápasu číslo 7, když i šesté utkání série 1. kola play off vyhrál domácí tým.

Pod vítězstvím 5:2 je opět podepsaný český brankář Petr Mrázek. O osudu zápasu rozhodli Hurricanes až ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0. O vítězný gól se postaral ve 44. minutě Jordan Staal.
Carolina Hurricanes - Washington Capitals 5:2 (stav série: 3:3)
Carolina byla v utkání střelecky aktivnějším celkem, zpočátku ale musela dohánět.
Na úvodní trefu Bretta Connollyho odpověděl po polovině prvního dějství čtvrtým gólem v sérii Warren Foegele.
Rovněž na čtyři góly posunul svou bilanci v letošním play off hostující kapitán Alex Ovechkin a v 16. minutě Capitals opět vedli.
Na začátku druhé třetiny však znovu vyrovnal Teuvo Teravainen a stav 2:2 trval až do té doby, než se prosadil Jordan Staal.

Teravainen se trefil proti Washingtonu

"Doufal jsem, že se mi podaří dát gól. Jak v to doufal každý z naší kabiny," prohlásil Staal. "Měl jsem to štěstí, že se mi to opravdu podařilo. Každý má ale na tom úspěchu svůj podíl. A snad to tak bude i v utkání číslo 7."
V čase 50:34 věřili hosté ve vyrovnání poté, co dostal puk do branky znovu Ovechkin, gól ale nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění vůči brankáři. Kouč Todd Reirden sáhl k přezkoumání u videa, jenže původní výrok zůstal v platnosti.
"Nám se zdálo, že to byl volný puk," podotkl Reirden. "Byl to puk, který byl pořád ve hře," trval na svém.
Staal tak načal gólově povedenou třetí část ze strany svého týmu, kterou pak podpořili Justin Williams a Dougie Hamilton při brzké hře hostů bez gólmana.
"Slyšeli jsme ten budíček a zareagovali na to," pochvaloval si po úspěšném obratu kapitán vítězů Williams. "Od začátku série říkám, že pokud nás mají vyřadit, tak to s námi rozhodně nebudou mít jednoduché."
[Kompletní pokrytí série Washingtonu s Carolinou]
Staal a Hamilton si připsali shodně po gólu a asistenci, Mrázek si připsal 23 zákroků, jeho protějšek Braden Holtby 31.
"Mám takový pocit, že dnes jsme potřebovali od každého z našich hráčů něco trochu navíc," řekl trenér Capitals Reirden. "Za prohru si můžeme sami. S pukem jsme nenakládali zdaleka tak dobře, jak se nám to dařilo v pátém utkání."
Další zápas: Středa 24. dubna (čtvrtek 25. dubna 1:00 SELČ) v Capital One Areně ve Washingtonu.