Capitals znovu uspěli, jako první jsou na kótě 80 bodů

Hráči Washington Capitals potvrdili pozici aktuálně nejlepšího týmu NHL. V sobotním domácím utkání přehráli Philadelphia Flyers 3:2 a jako první v sezoně dosáhli na metu osmdesáti bodů.

Dlouho to při tom nevypadalo, že by si měl tým z hlavního města Spojených států připsat třetí vítězství v řadě. Do utkání totiž vstoupili lépe hosté, kteří se zásluhou obránce Michaela Del Zotta v závěru první třetiny ujali vedení.

Útoky Washingtonu se dlouho rozbíjely o výborně chytajícího brankáře Steva Masona. Jeho kouzlo zrušil až ve 36. minutě kapitán Alex Ovechkin, jenž po přihrávce Karla Alznera dosáhl na svůj jubilejní třicátý gól v ročníku.

Uběhly necelé dvě minuty a Washington už vedl. Skóre na jeho stranu převážil obránce Dmitry Orlov, do šaten tak šli o poznání spokojenější svěřenci trenéra Bruce Boudreaua.

Flyers, kteří na přelomu ledna a února nabrali solidní formu, ale hlavu nesklonili bez boje. Ze třetí části uběhlo pouhých 51 vteřin, když zamířil přesně Nick Schultz a svou premiérovou trefou v sezoně vyrovnal.

Všechny body ale nakonec zůstaly na domácím ledě, postaral se o to Matt Niskanen, který v 56. minutě určil vítězství favorizovaného Washingtonu.

"V první chvíli jsem chtěl spíš přihrávat, ale buď se můj zrak zhoršuje, nebo jsem neviděl nikoho volného," vtipkoval autor rozhodující branky. "Otevřel se přede mnou prostor, tak jsem s pukem vybruslil a při zakončení měl i trochu štěstí."

Capitals si tak upevnili postavení v čele Východní konference, na druhou Floridu mají náskok už dvanácti bodů. Philadelphia naopak i nadále zůstává mimo pozice, které zajišťují postup do play off.