Capitals udolali Penguins, Oshie nastřílel hattrick

Hráči Washington Capitals vstoupili do série druhého kola play off proti Pittsburgh Penguins lépe, v úvodním duelu na svém ledě zvítězili 4:3 po prodloužení.

Hlavním hrdinou zápasu se stal domácí útočník T.J. Oshie, který nastřílel hattrick včetně rozhodující branky v 10. minutě prodloužení.

Kolem klíčového gólu bylo hodně nejasností, v první chvíli nebylo zřejmě, zda puk skutečně celým objemem překročil brankovou čáru. Rozhodčí celou situaci zkoumali u videa čtyři minuty, poté branku uznali.

"Abych se přiznal, taky jsem si nebyl jistý," vykládal T.J. Oshie. "Je pravda, že přezkoumání trvalo docela dlouho, ale hlavní je, že gól platil a my vyhráli."

Průběh duelu mezi dvěma velkými rivaly byl vzácně vyrovnaný. Jako první udeřili domácí, když se v 11. minutě prosadil Andre Burakovsky a poslal Capitals do vedení.

Pittsburgh se rozjížděl pomaleji, v polovině utkání však skóre dvěma góly v rozmezí jediné minuty vyrovnal. Nejprve se trefil Ben Lovejoy a po něm i Evgeni Malkin.

Euforie však hostům příliš dlouho nevydržela. Washington potřeboval pouze 33 vteřin, aby přispěchal s odpovědí. Postaral se o ní svým prvním gólem v zápase T.J. Oshie. Stejný hráč se trefil i ve 44. minutě a znovu zajistil domácím vedení.

To smazal o pět minut později Nick Bonino, který využil šikovnou přihrávku Carla Hagelina a poslal duel do prodloužení. V něm se přiklonilo štěstí na stranu Capitals, ačkoli měli Penguins střeleckou převahu.

Na branku gólmana Bradena Holtbyho letělo celkem 45 střeleckých pokusů, ujaly se však pouze tři a Pittsburgh proto musí v příštím zápase dohánět manko.

"Tenhle zápas se mohl otočit na jakoukoli stranu," konstatoval po duelu trenér Penguins Mike Sullivan. "Pracovali jsme opravdu tvrdě, ale nebyli odměněni. Poučíme se pro další zápas, který musíme zvládnout."

Druhé utkání série je na programu v noci ze soboty na neděli, výhodu domácího prostředí bude mít znovu Washington.