Capitals prohráli 3. duel, přesto dál zůstávají sebevědomí

Napsal Katie Brown / NHL.com

Štěstí jim najednou ukázalo odvrácenou tvář. Aspoň se tak po pondělním 3. duelu série 2. kola play off Východní konference proti Pittsburgh Penguins v Consol Energy Center hokejisté Washington Capitals cítili.

Dost možná odehráli svůj nejlepší duel v letošních bojích o Stanley Cup. Na branku Penguins vyslali celkem 49 střel, jenže brankář Matt Murray pustil za svá záda jen dvě z nich.

"Ve vyřazovacích bojích jsme nepředvedli lepší výkon," soudí útočník Washingtonu T. J. Oshie. "Podle mě jsme hráli opravdu dobře. Vyhrávali jsme souboje, soupeře jsme tlačili."

Jenže málo platné, Penguins zvítězili 3:2 a v sérii vedou 2:1 na zápasy. Čtvrtý duel se hraje v Pittsburghu ve středu večer (čtvrtek 2:00 SELČ).

V úvodním duelu série Penguins přestříleli Capitals poměrem 45:35, jenže Washington zvítězil 4:3 v prodloužení.

"Vlastně to byl první zápas naopak," řekl Oshie. "Tehdy to vypadalo, jako by oni ze sebe dostali své maximum, ale výhru jsme si stejně odnesli my."

Jak příznačné pro třetí souboj... Capitals soupeře už v úvodní třetině na střely jasně předčili 14:8, jenže po pauze museli dohánět ztrátu.

"Najednou jsme prohrávali o dva góly," řekl útočník Washingtonu Justin Williams. "Ale tak to někdy chodí. Ne každý večer je posvícení. Musíte se umět vypořádat se špatnými verdikty sudích, se špatným vývojem zápasu, se vším. Takové je play off."

Ve třetí třetině se zdálo, že se Capitals dostávají zpět do zápasu, když se trefili právě Williams a kapitán Alex Ovechkin. Vypadalo to, že nakonec tlak zužitkují – jenže famózní Murray už vyrovnání nedopustil.

Po utkání však hráči Capitals neztráceli víru. Dál byli sebevědomou partou, která věří, že výkon z prohraného třetího duelu zužitkuje příště.

Většina z nich souhlasila s Oshiem, že sehráli svůj nejlepší duel v play off 2016. Některým připomínal 4. a 5. souboj série 1. kola s Philadelphia Flyers, v nichž je deptal brankář Michal Neuvirth – poté ovšem Capitals zvládli v 6. utkání sérii ukončit.

Nálada Capitals před zápasem číslo 4 tak zní: Budeme dál tlačit, budeme dál hrát hokej, jaký je nám vlastní – a věci se obrátí v náš prospěch.

"Už nyní jsme toho hodně zlepšili, ale umíme ještě víc," věří Williams.

Takový přístup už jednou u Capitals zafungoval. A oni věří, že se tomu tak stane znovu.

"Zůstáváme pozitivní, máme z naší hry dobrý pocit, cítíme pozitivní energii. To, co se nám dařilo, ještě můžeme znásobit – a ve zbylých oblastech se zlepšíme," burcuje Oshie. "Budeme bojovat dál."