Capitals přehráli Penguins, jejich naděje žije

Hráči Washington Capitals odvratili první hrozbu vyřazení, když v pátém utkání série druhého kola play off Východní konference udolali na svém ledě Pittsburgh Penguins 3:1.

Nejlepší celek základní části tak snížil na 2:3 na zápasy, stále však čelí bezprostřední hrozbě vyřazení. Čelit jí bude v příštím utkání na ledě svého soupeře.

"Za žádnou cenu jsme se nechtěli vzdát," vyhlásil kapitán domácích Alex Ovechkin. "Nezáleží na tom, v jaké jsme pozici. Nejdůležitější pro nás je každé nejbližší utkání, musíme k němu přistoupit s maximální koncentrací."

Byl to právě ruský kanonýr, kdo zavelel v pátém zápase série ke zteči. Už v 5. minutě napřáhl v přesilové hře ke střele a překonal hostujícího gólmana Matta Murrayho.

Penguins se ale bleskově oklepali. V 8. minutě rovněž v početní výhodě mířil po přihrávce Phila Kessela přesně veterán Chris Kunitz, pro kterého to byl premiérový zásah v tomto play off.

Víc toho ovšem tým kolem kapitána Sidneyho Crosbyho směrme dopředu nepředvedl. Další góly už stříleli jen domácí. Ten klíčový přišel ve 25. minutě, kdy se v přesilové hře prosadil po přihrávce Ovechkina T.J. Oshie a vrátil Washingtonu vedení.

To ještě navýšil o necelých šest minut později Justin Williams. Ve zbylém průběhu duelu už si Capitals nadějný náskok hlídali, navíc se mohli spolehnout na výborně chytajícího Bradena Holtbyho. Gólman domácích si připsal celkem 30 úspěšných zákroků.

"Musíme tuhle porážku hodit za hlavu. Věděli jsme, že to bude těžké, hrajeme proti výbornému týmu," zdůraznil trenér Penguins Mike Sullivan. "Zároveň ale věříme ve vlastní kvalitu. Příští utkání musíme zvládnout."

Série se nyní vrací zpět do Pittsburghu, šestý duel série je na programu v noci z úterý na středu.