Capitals dobyli Toronto, série je srovnaná

T.J. Oshie a Tom Wilson vstřelili dva góly, Washington po výhře 5:4 srovnal sérii s Torontem

Napsal NHL.com/cs / NHL.com

Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 4:5 (stav série 2:2)

Balancovali nad propastí. Věděli, že tenhle duel musí zvládnout. Hráčům favorizovaného Washingtonu se to povedlo, po triumfu 5:4 na ledě Toronta srovnali stav série úvodního kola play off na 2:2 na zápasy.

Capitals se mohli spolehnout na střelecký příspěvek útočníků T.J. Oshieho a Toma Wilsona, kteří shodně nasázeli po dvou gólech a výrazně se podíleli na klíčovém triumfu.

"Všichni jsme do toho dali maximum. Věděli jsme, jak te tenhle zápas důležitý," vykládal útočník Washingtonu Oshie. "Snažili jsme se častěji střílet, to se nám dařilo. Vytvářeli jsme si víc šancí."

Vítězi základní části parádně vyšla hned první třetina. V ní soupeři nasázel čtyři góly a vypracoval si rozhodující náskok.

Toronto sice v následujícím průběhu duelu dotahovalo, nakonec ale dokázalo snížit pouze na rozdíl jedné trefy. Postaral se o to 27 sekund před koncem základní hrací doby Tyler Bozak, na víc už domácí čas neměli.

"Je hezké, že se nám podařilo nastřílet tolik gólů a vrátit se do zápasu," řekl domácí kouč Mike Babcock. "Na druhou stranu jsme nehráli tak dobře jako v předchozích utkáních."

Maple Leafs prohrávali v úvodu třetího dějství 2:4, měli však téměř dvouminutovou příležitost dvojnásobné početní výhody. Branku v ní ovšem nevstřelili, do hlavního města Spojených států se tak série přesouvá za nerozhodného stavu.

Hrdina zápasu: Tom Wilson (WSH)

V týmu má jiné úkoly, než je střílení gólů. Tentokrát ale rodák z Toronta přidal nadstavbu a dvěma zásahy v první třetině výrazně posunul své mužstvo k úspěchu.

Další zápas série: pátek 19:00 (sobota 1:00 SELČ) ve Washingtonu