Calgary se vytáhlo na Nashville, zářil Gaudreau

Cenné vítězství vydřeli hráči Calgary Flames, kteří v domácím prostředí udolali Nashville Predators 3:2 po prodloužení. Dvěma góly se blýskl talentovaný útočník Johnny Gaudreau.

Hvězdný útočník Flames si pro sebe zabral polovinu první třetiny. V ní během deseti vteřin udeřil hned dvakrát a zajistil svému celku vynikající výchozí pozici do dalšího průběhu utkání.

Rozjetý Nashville, který drží rekordní klubovou sérii čtrnácti zápasů v řadě, ve kterých dokázal bodovat, však zbraně nesložil.

Střelecky se ovšem proti výborně chytajícímu Joni Ortiovi prosadil až ve třetím dějství. Nejprve snížil ve 48. minutě Anthony Bitetto, vyrovnání pak obstaral veterán Mike Fisher.

Dramatický duel, ve kterém měli domácí výraznou střeleckou převahu, tak dospěl až do prodloužení, v jehož druhé minutě trefil radost Flames Mikael Backlund.