Byfuglien prodloužil smlouvu s Jets o pět let

Winnipeg Jets si pojistili svého elitního obránce na dalších pět let. Dustin Byfuglien podepsal s klubem prodloužení kontraktu, který mu vynese v průměru 7,6 milionu dolarů ročně.

Pokud by se s Jets nedohodl, stal by se 1. července volným hráčem bez omezení.

Třicetiletý bek odehrál v této sezoně 52 zápasů, v nichž nasbíral 32 bodů (15+17). S 15 góly je v NHL druhý mezi obránci. Se 163 střelami a 78 trestnými minutami i s průměrným časem na ledě (24:14) je lídrem Winnipegu.

Rodák z Roseau v Minnesotě si před týdnem zahrál All-Star Game v Nashvillu a v týmu Centrální divize si připsal gól i asistenci. Utkání hvězd hrál i v letech 2011, 2012 a 2015.

Ve Winnipegu působí Byfuglien, který přišel 24. července 2010 z Chicago Blackhawks, šest sezon. Za sebou má 649 zápasů NHL a v nich 376 bodů (148+228) a 755 trestných minut. V sezoně 2013-14 nasbíral 56 bodů (20+36) a v historii klubu je s 267 body (93+174) sedmý.

V roce 2010 získal s Chicagem Stanley Cup a pomohl k němu mimo jiné hattrickem v semifinále Západní konference. V pátém finále Stanley Cupu nasbíral čtyři body (2+2).