Burakovsky dvěma góly otočil zápas, Rangers hrozí vyřazení

Napsal Michael Langr / NHL.com

V historii Washington Capitals se nenašel nikdo mladší než on, kdo by v jednom zápase play off vstřelil dva góly. V Rakousku narozený dvacetiletý Švéd Andre Burakovsky zařídil dost možná klíčovou výhru v sérii s New York Rangers.

Capitals otočili středeční duel na vlastním ledě z 0:1 na 2:1 a schází jim poslední krok k postupu do finále Východní konference NHL, kde nebyli od roku 1998. V sérii s loňskými finalisty Stanley Cupu vedou 3:1 na zápasy.

"Trápil jsem se střelbou, všichni mi říkali, že bych to měl víc zkoušet, tak jsem se podle toho zařídil. Párkrát jsem to zkusil a vyšlo to parádně," liboval si Burakovsky, jenž nejprve ve 37. minutě vyrovnal a po 24 vteřinách třetí třetiny dával vítězný gól na 2:1.

Klíčový podíl na třetí washingtonské výhře měl opět brankář Braden Holtby. Nestačil pouze na ránu Dericka Brassarda, která dostala hosty do vedení. Celkem předvedl 28 zákroků a ten klíčový vytáhl při trestném střílení v závěrečné části, které bylo nařízeno za faul Mikea Greena na unikajícího Carla Hagelina. Rychlý Švéd při samostatném nájezdu předvedl bekhendový blafák, ale puk skončil v Holtbyho lapačce.

Brankář Capitals pochytal v sérii už 121 ze 126 střel Rangers. "Jsou to vyrovnané zápasy. Kdo hraje o kousíček líp, ten vyhrává," tvrdil Holtby.

Stav 1:3 ale neznamená, že je pro vítěze Prezident’s Trophy vše ztraceno. Loni prohrávali Rangers stejným poměrem s Pittsburgh Penguins, přesto postoupili.

"Příště musíme vyhrát na domácím ledě a pak se uvidí," tvrdil před pátečním pátým soubojem v Madison Square Garden Rick Nash.