Bruins mají 12 výher v řadě a útočí na klubový rekord

Napsal Michael Langr / NHL.com

Ten rekord vydržel dlouhých 84 let. Možná vydrží i po tomto týdnu. Ale možná padne. V sezoně 1929-30 vyhráli hokejisté Boston Bruins 14 zápasů za sebou a jejich následníci s velkým 'B' na dresu tenhle zápis zatím nikdy nepřekonali. Teď je parta okolo Zdena Cháry, Davida Krejčího, Tuukky Raska a Jarome Iginly hodně blízko.

Po třech výhrách u soupeřů se Bruins vrátili domů, kde je v pondělí čeká utkání s největším rivalem, Montreal Canadiens. Počet vítězných zápasů v řadě o víkendu protáhli na 12 a se 103 body vládnou celé NHL. Ve Východní konferenci mají šestibodový náskok na Pittsburgh Penguins, v Atlantické divizi jsou před druhou Tampa Bay Lightning napřed o 17 bodů.

V sobotu proti rozjetým Phoenix Coyotes to už přitom začínalo vypadat, že se bostonská vítězná šňůra přetrhne. Jenže ve třetí třetině tým předvedl, že neumí jen držet vedení, ale také otáčet zápasy. Třemi góly opravil skóre na 4:2 a prodloužil vítěznou jízdu.

"Myslím, že jsme ukázali charakter. Ten jsme ve třetí třetině hodně potřebovali, abychom dokázali zápas otočit. Dělali jsme všechno správně. Celý tým byl soustředěný na výhru," chválil své svěřence kouč Claude Julien.

Bruins hrají v takové formě, že od 9. března v žádném utkání neprohrávali. Jejich trenér proto uvítal, že v sobotu museli dotahovat. "Tyhle duely potřebujeme. Nechceme žádné lehké zápasy," prohlásil Julien. "Musíme se zlepšovat jako tým a k tomu nám pomůžou jedině těžká střetnutí."

Loňský finalista Stanley Cupu je 11 utkání před koncem na nejlepší cestě získat Presidents' Trophy pro vítěze základní části a vletět do play off jako favorit. Má vyvážený kádr, díky čemuž nemusí přetěžovat elitní útočníky. Sedm z nich nasbíralo v sezoně víc než 40 bodů. Brankář Rask září, lídr Chára má formu a defenzivní systém funguje - 151 inkasovaných gólů je suverénně nejméně z celé ligy.

Na přelomu roku hrál Boston spíš průměrně. Teď je zpátky, silnější než dřív. Kdo ho zastaví?