CZ BT

Takové zrychlení z nuly na sto v kanadské metropoli předvedlo jen pár skvěle vyladěných 'motorů'. Když Brady Tkachuk v pátečním duelu s New York Rangers vyrovnal 49 sekund před koncem třetí třetiny na 2:2, oslavil tím jubilejní 100. gól v NHL.

V tom samotném zápase ho nejspíš víc zajímalo, že pak v páté minutě prodloužení vystřelil pro Ottawa Senators svou druhou trefou za večer i druhý bod, ale po něm se dozvěděl ještě jednu informaci: na trojciferné číslo v kolonce gólů se dostal ve třech stovkách duelů teprve jako šestý hráč klubové historie.
Rychleji to v Ottawě zvládli jen někdejší top ofenzivní hvězdy - včetně dvou z Česka a Slovenska: Dany Heatley ve 164, Alexej Jašin ve 253, Martin Havlát ve 286, Marián Hossa ve 289 a Jason Spezza ve 290 startech.

Tkachuk rozhodl druhým gólem večera v prodloužení

"Podal vynikající výkon," chválil svého elitního forvarda kouč Senators D.J. Smith. "Celý večer hrál parádně. Mohl dát gól už v první (třetině). Dál se snažil, hrál důrazně, popral se. A pak skóroval. Co víc od (svého hráče) můžete chtít?"
Syn hvědzného amerického útočníka Keitha Tkachuka ve 23 letech pomalu dorůstá do otcovy velikosti. Ve 23 utkáních této sezony má na kontě 11 branek a s 28 body je jasně nejproduktivnějším hráčem mužstva. Nejlepší je také v mezihře vyjádřené statistikou SAT (57 procent), s 59 hity je druhý. Po třech stovkách startů v NHL je na 220 bodech.

NYR:OTT 2:3 pp

"Jeho ruce jsou lepší a lepší. Dokáže čistě tečovat puky, stále častěji to trefuje," řekl Smith. "A když je potřeba, dokáže přepnout na vyšší rychlost, tak jako jsme to viděli teď v prodloužení."
Ottawa plná mladých talentů byla před sezonou vzývána jako tým na vzestupu, avšak první čtvrtinu sezony nezvládla. Po 23 utkáních je v Atlantické divizi s bilancí 9-13-1 poslední. Vyhrála ale tři z posledních čtyři duelů a pokud předvede podobně dobrý výkon jako v závěru zápasu s Rangers - a pokud to Tkachukovi bude dál lepit jako dosud - může se ode dna brzy odlepit na cestu vzhůru.
Po stopách Hossy s Havlátem, kteří tady zažili o dost růžovější časy.