Bostonu se vzdálilo play off, prohrál na nájezdy

Veliké zklamání zavládlo v kabině Boston Bruins po porážce s Carolina Hurricanes 2-1 na nájezdy. V páté sérii rozstřelu o ní rozhodl nováček Noah Hanifin.

Získaným bodem Bruins (41-30-9) vyrovnali své konkurenty v boji o play off. Jsou na tom stejně jako Philadelphia Flyers na místě s druhou divokou kartou pro postup ve Východní konferenci a Detroit Red Wings na třetí příčce Atlantické divize. Všichni mají na kontě 91 bodů. Ale je tu jeden velký problém. Zatímco Philadelphia má před sebou ještě čtyři zápasy a Detroit tři, Boston už hraje jen dvakrát.

Red Wings nastoupí proti Flyers ve středu a Bruins přivítají Red Wings ve čtvrtek.

Loui Eriksson dal Bostonu naději ve třetí třetině a gólman Tuukka Rask předvedl 27 zákroků v brankovišti Bruins.

Hurricanes (35-29-16), kteří byli vyřazeni z boje o play off už v sobotu, vyhráli druhý zápas po sobě, k úspěchu je vedl 25 zákroky gólman Cam Ward.

V předposlední minutě základní hrací doby ještě odvrátil pohromu domácí kapitán Zdeno Chára, v prodloužení navíc hostující Jaccob Slavin trefil tyčku, ale druhý bod si Bruins nepřipsali ani v nájezdech.

Po dvou neúspěšných střelách vyslali na branku Hurricanes David Krejčí (24:18) a David Pastrňák (12:47). V obraně Caroliny znovu nenastoupil Michal Jordán, který hrál naposled 29. března.