Souhrn: Pastrňák pomohl gólem k výhře Bruins

Pondělní zápasy: Vrána jednou asistoval při výhře Washingtonu

Napsal NHL.com/cs

Šesti duely pokračovala v pondělí NHL. Dobrou formu potvrdil David Pastrňák, který jednou brankou přispěl k triumfu Boston Bruins na ledě Calgary Flames. Jakub Vrána se pak podílel asistencí na výhře celku Washington Capitals na ledě Buffalo Sabres. Nebodoval naopak Tomáš Hyka, jehož Vegas Golden Knights v pondělí povolali ze záložního celku do NHL. Přesto se objevil mezi hvězdami zápasu.

Calgary Flames - Boston Bruins 1:2 po prodl.

Dobrou formu potvrdili hráči Bostonu, kteří uspěli na ledě Calgary 2:1 v prodloužení a oslavili už třetí výhru z posledních čtyř utkání.

Vítězný zásah obstaral v čase 63:36 útočník Brad Marchand, který zužitkoval přihrávku Rileyho Nashe a dosáhl už na svůj devátý gól v prodloužení v kariéře.

"Riley to zahrál fantasticky," ocenil Brad Marchand. "Nejdřív jsem chtěl rovnou střílet, ale pak jsem se rozhodl pro kličku."

V brance Flames nastoupil gólman David Rittich, který se blýskl 30 úspěšnými zákroky, k triumfu ale Flames nedovedl. V čase 05:59 ho totiž překonal i krajan David Pastrňák.

Pro mladého útočníka to byla už 22. trefa v sezoně, jedinou branku domácích obstaral v početní výhodě Matthew Tkachuk.

Boston si díky triumfu udržel postavení na druhém místě tabulky Východní konference.

Buffalo Sabres - Washington Capitals 2:3

Papírové předpoklady naplnil Washington, který zvítězil na půdě houževnatého Buffala 3:2 a poskočil na čtvrté místo průběžné tabulky Východní konference.

Na triumfu celku z hlavního města Spojených států se jednou asistencí podílel Jakub Vrána, mladý útočník má v sezoně na kontě 19 bodů.

"Prožíváme teď dobré období," libuje si obránce John Carlson po druhé výhře ze tří utkání. "Zjednodušili jsme hru a vede to k úspěchu."

V dresu Capitals znovu pálil kapitán Alex Ovechkin, jenž v čase 21:18 otevřel skóre a oslavil už 35. branku v sezoně. Ruský kanonýr se stal 12. hráčem v historii NHL, který dokázal v deseti a více sezonách nasázet minimálně 35 gólů.

"Poslední zápas se mi nepodařil, chtěl jsem to napravit," vysvětlil Ovechkin. "To se povedlo. Máme dva body, což je hlavní."

Sabres sice v závěrečné části dvakrát udeřili zásluhou Kylea Okposa a Evandera Kanea, na výhru ovšem nedosáhli. Z pohledu hostů ji trefou do odkryté branky jistil Evgeny Kuznetsov.

New York Islanders - Minnesota Wild 3:5

Zlepšenou výkonnost na hřištích soupeřů osvědčila Minnesota, která přestřílela New York Islanders 5:3 a dosáhla na třetí venkovních triumf z posledních čtyř utkání.

Dvěma góly se na něm podílel útočník Jason Zucker, po dvou bodech připojili rovněž Matt Cullen, Matt Dumba a Ryan Sutter.

"Nastoupili jsme proti opravdu dobrému soupeři," uznal Jason Zucker. "Věděli jsme, že musíme být důrazní a hodně napadat. To byla cesta k úspěchu."

V brance Islanders se objevil Jaroslav Halák, duel mu ale příliš nevyšel. Slovenský veterán si připsal 27 zákroků, celkem pětkrát inkasoval.

Porážku domácích ani dvěma góly neodvrátil útočník Anders Lee, který se dostal na metu 30 zásahů v sezoně. Islanders v utkání zároveň přišli o sérii více než 140 minut bez inkasované branky.

Nashville Predators - Ottawa Senators 5:2

Po dvou porážkách dokázali zvednout hlavu hráči Nashvillu, kteří doma přestříleli Ottawu 5:2 a vrátili se na druhé místo tabulky Západní konference.

Dvěma trefami v domácím dresu zazářil útočník Viktor Arvidsson, jenž se střelecky prosadil v prvním i druhém dějství.

"Myslím si, že jsme zahráli skvěle," prohlásil švédský reprezentant. "Hráli jsme hodně ofenzivně, bylo to z naší strany výborných 60 minut."

Predators se navíc mohli znovu opřít o brankáře Pekku Rinneho. Vytáhlý Fin pochytal 36 střel soupeře a připsal si už jedenáctou výhru z posledních třinácti utkání.

Chicago Blackhawks - Los Angeles Kings 1:3

Výhodu domácího prostředí nezužitkovalo Chicago, které podlehlo Los Angeles 1:3 a po nedělním suverénním triumfu nad Washingtonem se znovu vrátilo do bídy.

Kings vykročili za výhrou už v první třetině, kdy se trefili Torrey Mitchell a Andy Andreoff. V úvodu druhé části pak zužitkoval přesilovou hru Dion Phaneuf a prakticky rozhodl o výhře Kings.

Domácí se zmohli pouze na zkorigování, jež zajistil v čase 41:42 útočník Patrik Sharp. Jeho spoluhráč Patrick Kane odehrál jubilejní 800. zápas v NHL, v dobrém na něj ale vzpomínat nebude.

Vegas Golden Knights - Anaheim Ducks 0:2

Cennou výhru urvali hráči Anaheimu, kteří uspěli na ledě Vegas 2:0 a po třetí výhře v řadě poskočili už na osmé místo tabulky Západní konference.

Na výhře hostů měli obrovskou zásluhu oba brankáři. Dvě třetiny odchytal John Gibson, poté se však zranil a v úvodu třetí části ho nahradil Ryan Miller. Gólmani Ducks dohromady pokryli všech 33 střel soupeře.

Skóre zápasu otevřel v čase 13:12 Jakob Silfverberg, definitivní podobu mu potom dal ve třetí třetině obránce Joshn Manson.

Domácím k úspěchu nepomohl ani útočník Tomáš Hyka, kterého klub krátce před duelem povolal ze záložního týmu. Hyka odehrál necelých dvanáct minut, předvedl dvě střely na branku a za svůj výkon byl vyhlášen jako třetí hvězda zápasu.