Boston promarnil šanci na postup, po prohře končí

Hokejisté Boston Bruins měli pevnou nohou našlápnuto do play off. S výhrou New York Rangers nad Detroit Red Wings (3:2) v souběžně hraném zápase jim proti Ottawa Senators stačilo k postupu urvat bod. Po první třetině navíc v domácí hale TD Garden vedli gólem Davida Pastrňáka 1:0.

Jenže ve druhé třetině dupli Bruins do takové díry, že se z ní už nevyhrabali. Během osmi minut a 18 sekund dostali čtyři góly a nakonec Ottawě podlehli 1:6

Tento výsledek dostal přes sobotní prohru do play off Detroit Red Wings a zanechal Bruins v situaci, v níž museli čekat na výsledky dvou zápasů Philadelphia Flyers. Ti nakonec sobotní duel s Pittsburgh Penguins vyhráli 2:1 a nehledě na výsledek nedělního utkání u New York Islanders postupují přes druhou divokou kartu oni na úkor vyřazených Bruins.

Boston (42-31-9) se v zápase se Senators nemohl spolehnout na jedničku Tuukku Raska, jenž odstoupil před zápasem pro nemoc. Místo něj chytal poprvé po osmi zápasech Jonas Gustavsson, jenž si připsal 30 zákroků. Po první třetině držel domácí přesto, že je Ottawa přestřílela 17:10. Boston vedl díky dalšímu z parádně provedených Pastrňákových brejků na hranici ofsajdu, o čemž muselo rozhodnout až dlouhé zkoumání u videa.

Jenže uznaný gól českého mladíka (druhý ve dvou zápasech), nakonec nebyl nic platný. Ve druhé třetině se trefili do Gustavsonovy branky Chris Neil, Zack Smith (jenž dal v zápase dva góly), Matt Puempel a Mika Zibanejad.

V polovině třetí třetiny hrál Boston přesilovku a kouč Claude Julien odvolal gólmana, aby zvýšil výhodu na šest na čtyři. Jenže to vedlo jen k tomu, že Jean-Gabriel Pageau poslal puk do prázdné branky.

Výhru Senators, kteří zakončili sezonu s bilancí 38-35-9 a bez postupu do play off, pečetil další trefou do prázdné branky v oslabení Smith. Brankář Andrew Hammond zastavil 39 střel domácích, kteří odcházeli do kabin ponížení.

O dvě hodiny později už David Krejčí a spol. věděli, že mají po naději definitivně.