Boston přestřílel St. Louis, hrdinou je Krejčí

V divokou přestřelku se proměnilo utkání mezi St. Louis Blues a Boston Bruins. Z těsného triumfu 6:5 se nakonec radovali hostující Bruins, kteří si tak výrazně pomohli v boji o play off.

Hlavní postavou duelu se jednoznačně stal český útočník David Krejčí, který zaznamenal čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí.

"Bylo to hodně nervózní utkání, ale zvládli jsme naší práci. Body jsou v tuhle chvíli to nejdůležitější," prohlásil David Krejčí po utkání. "Věděli jsme, že musíme vyhrát. To se projevilo, hráli jsme s obrovským odhodláním."

Právě Krejčí byl lídrem Bruins, kteří od 15. minutě po trefě Jadena Schwartze prohrávali. O necelou minutu později však vyrovnal Loui Eriksson, v závěru prvního dějství pak oslavil svou první trefu Krejčí.

Ve druhé třetině dokázal Boston svému soupeři díky třem nastříleným brankám odskočit, ve dvou z nich měl znovu prsty Krejčí. Nejprve přihrál na gól Mattu Beleskeymu, ve 39. minutě sám zužitkoval přesilovou hru.

V závěrečném dějství Blues mohutně dotahovali, svému soupeři nasázeli hned tři góly, na výhru ovšem tentokrát nedosáhli.

"Nebyli jsme připravení, nebyli jsme dostatečně silní," prohlásil trenér Blues Ken Hitchcock. "Dá se říct, že jsme plynule navázali na třetí třetinu z posledního zápasu."

Boston se díky výhře posunul na sedmou příčku v tabulce Východní konference, na kontě má o bod víc než Philadelphia Flyers a Detroit Red Wings. St. Louis zůstává na Západě druhé.