Boston podlehl Carolině, Pastrňák pomohl k bodu

Hráči Boston Bruins podlehli v domácím prostředí celku Carolina Hurricanes 2:3 po prodloužení. Alespoň k zisku jednoho bodu pomohl Bruins český útočník David Pastrňák.

Talentovaný střelec se prosadil ve 46. minutě po přihrávce krajana Davida Krejčího a srovnal v duelu na 2:2. Tenhle gól se nakonec pro Boston ukázal jako klíčový, poslal totiž zápas do prodloužení.

"Tentokrát jsme měli velké problémy s bruslením. Soupeř toho dokázal využít," zlobil se trenér Bostonu Claude Julien. "Když nám nejdou nohy, musíme být pro příště chytřejší."

Hurricanes měli v průběhu duelu navrch, hned dvakrát vedli, Bruins ale pokaždé dokázali odpovědět. S cenné výhry se nakonec přesto radovali hosté, trefil ji ve druhé minutě prodloužení Phillip Di Giuseppe.

"V utkání byly pasáže, kdy jsme nebyli příliš silní v napadání a pořádně se nedostali k puku," prohodil hostující trenér Bill Peters. "Jakmile se nám to začalo dařit, obraz hry se změnil."

Carolina se díky výhře udržela v boji o play off. V tabulce Východní konference jí aktuálně patří desátá příčka, ztráta na osmý Pittsburgh činí tři body.