Blues vyhráli zápas číslo 2 a vyrovnali sérii

Hokejisté St. Louis se dokázali oklepat z úvodní porážky ve finálové sérii Západní konference a v druhém utkání uspěli na ledě San Jose 4:2.
O úspěchu Blues rozhodl v prostřední části obránce Robert Bortuzzo, pro něhož to byl vůbec první přesný zásah v 31 utkáních play off. "Upřímně si nepamatuju, kdy jsem se naposledy trefil. Ale jsem si jistý, že je to už dlouho," usmál se hrdina utkání.

San Jose Sharks - St. Louis Blues 2:4 (Stav série: 1:1)
Jestliže v předchozím duelu hráči Blues vůbec nezachytili úvod utkání, tentokrát to bylo úplné jiné. Hosté udeřili už po 154 sekundách hry, když dobrou práci Vladimira Tarasenka zužitkoval střelou z mezikruží Jaden Schwartz.
Vedoucí gól hosty uklidnil, jejich defenziva fungovala spolehlivě a nepovolovala soupeři nějaké ofenzivní rejdy. Sharks navíc pykali za špatnou disciplínu, jen v první třetině museli na trestnou lavici Tomáš Hertl i Evander Kane, v obou případech za podražení.

Schwartz vymetl růžek Jonesovy branky a Blues vedli

Ve druhém dějství St. Louis navýšilo náskok. Obránce Vince Dunn propálil dalekonosnou ranou houštinu těl před domácím gólmanem Martinem Jonesem a oslavil svou druhou trefu v letošním play off.
"Oproti prvnímu zápasu jsme hráli mnohem lépe. Byli jsme agresivnější, lépe jsme bruslili. Na ledě to hned bylo znát," prohlásil hostující útočník Oskar Sundqvist.
[Kompletní pokrytí série San Jose se St. Louis]
Sharks jako by další inkasovaný gól zdravě naštval, v rozmezí necelých dvou minut totiž srovnali stav. A postaral se o to fantom vyřazovacích bojů Logan Couture.
Hvězdný útočník nejprve v čase 24:55 snížil, když se ve vlastním oslabení dostal do brejku a překonal Jordana Binningtona. Krátce poté převzal Couture skvělou přihrávku od Tima Meiera, střelou zápěstím oslavil už svůj 13. gól v letošním play off a zároveň 100. bod kariéry ve vyřazovacích bitvách o Stanley Cup.
"Abyste v play off uspěli, musíte být schopní v zápase diktovat tempo hry. A nám se to tentokrát nedařilo," upozornil domácí trenér Peter DeBoer.
Vyrovnaný stav vydržel až do času 36:34, kdy se prosadil bekhendovou střelou Bortuzzo a vrátil hostům vedení. To navíc ještě podtrhl v závěrečném dějství Oskar Sundqvist.

Sundqvist se trefil po Steenově skvělé přihrávce

"Byla to úžasná rána. Robert si dokázal v útočném pásmu najít volný prostor a využít ho. Není to hráč, od kterého očekáváme ofenzivní příspěvek, ale teď nám moc pomohl i v tomto směru," ocenil hostující trenér Craig Berube.
Domácí už síly na odpověď nenašli a stejně jako v předchozích dvou sériích odešli po vítězném úvodu z druhého zápasu poraženi.
"Tohle je situace, kterou dobře známe. V předchozích sériích jsme na porážky dokázali reagovat, teď to musíme zvládnout znovu," uvědomoval si DeBoer.
Gólman Blues Jordan Binnington zakončil utkání s 24 úspěšnými zákroky, jeho protějšek Martin Jones jich zvládl 21. Tomáš Hertl strávil na ledě přes 20 minut, bodově se ovšem neprosadil.
Další zápas: Středa 15. května (čtvrtek 16. května 2:00 SELČ) v Enterprise Center v St. Louis.