Blues vyhráli v Dallasu, Smith se skvěle vrátil

Podívejte se na přehled dalších sobotních zápasů NHL, které nemají samostatný článek.

Pietrangelo přimkl St. Louis k Dallasu

Ve třetí třetině přišli St. Louis Blues o dvougólové vedení, zásluhou Alexe Pietrangela ale ještě našli způsob, jak si z ledu Dallas Stars odvézt výhru 5:4. Hostující obránce si ve třetí minutě prodloužení najel mezi kruhy a překonal Antti Niemiho v domácím brankovišti.

St. Louis se tak bodově dotáhlo na Dallas, který vede Centrální divizi, oba týmy mají tříbodový náskok před šampióny z Chicago Blackhawks.

Dallas srovnal zásluhou Jamieho Benna 72 vteřin před koncem základní hrací doby. Za domácí jednou asistoval Aleš Hemský, který bodoval ve čtyřech zápasech po sobě (2+4), v dresu Stars nastoupil i Radek Faksa. Za vítěze odehrál 12:08 minuty Dmitrij Jaškin.

Velkolepý Smith

Gólman Arizona Coyotes Mike Smith se vrátil mezi tyče velkolepým způsobem, když pochytal všech 44 střel Edmonton Oilers. Connor McDavid a Taylor Hall na něj vyslali každý po pěti pokusech, ale žádný neprošel do branky.

V dresu vítězů se dvakrát prosadil Antoine Vermette, 24. asistenci sezony si zapsal Martin Hanzal, který odehrál necelých 16 minut stejně jako Zbyněk Michálek. Smith nastoupil poprvé od 8. prosince, poté musel na operační zákrok se zraněním břicha.

Nashvillská série skončila po 14 zápasech

Jednatřicet z pětatřiceti zásahů zaznamenal gólman Ryan Miller v posledních dvou třetinách a pomohl tak spoluhráčům z Vancouver Canucks ukončit sérii Nashville Predators, kteří bodovali ve 14 zápasech v řadě. Domácí vyhráli 4:2.

Nashville prohrál v základní hrací době poprvé od 9. února, dvě asistence si za vítěze zapsal Radim Vrbata.

Moore obral Kings

Šestnáct vteřin před koncem prodloužení rozhodl John Moore o nečekané výhře New Jersey Devils 2:1 na ledě premianta Pacifické divize Los Angeles Kings.

Sharks zamítli washingtonskou jistotu

Suveréni základní části Washington Capitals mohli získat jako první tým jistotu play off, ale San Jose Sharks tentokrát doma ukázali svou lepší tvář a porazili lídra NHL 5:2. Postupová slavnost Capitals se tak odkládá.

Čtyři domácí hráči měli bilanci 1+1, asistencemi přispěli k výhře i Tomáš Hertl a Roman Polák, který bodoval poprvé po přesunu z Toronto Maple Leafs.