Jen Bishop je málo. Dallasu chyběly góly

Stars znovu nezvládli sedmý zápas, ale sezona se dá hodnotit jako úspěšná. Mladé talenty jen kvetou

Napsal Martin Tomaides (iSport.cz) @NHLcz / NHL.com/cs

Bili se až do konce a bili se statečně. To by si měli hokejisté Dallas Stars ze sezony 2018-19 pamatovat. Prodloužení sedmého zápasu 2. kola, ve kterém prohráli se St. Louis Blues, už je vlastně druhořadé. I když samozřejmě stále bolavé.

Kapitán Blues kormidluje plavbu za pokladem

Alex Pietrangelo je symbolem velkého tažení St. Louis, více bodů mají mezi beky jen superhvězdy San Jose

Napsal Josef Cafourek @NHLcs / NHL.com/cs

Před pár stoletími by se podobně klidně mohl jmenovat nějaký proslulý bukanýr - a nyní kapitán jménem Alex Pietrangelo vede pirátskou výpravu hokejistů St. Louis Blues za stříbrným pokladem.

Těžko si čerství finalisté Západní konference mohli vybrat lepšího šéfa. Pokud mají jít ty největší osobnosti příkladem, je Pietrangelo aktuálně vzorem nad vzory.

Pohádka o St. Louis pokračuje i díky rodákovi

Pat Maroon se stal ideálním hrdinou sedmého duelu, ale chválu odmítal. A k Blues to sedí, oni vítězí jako tým

Napsal Josef Cafourek @NHLcz / NHL.com/cs

Pat Maroon nikdy nevypadal zrovna jako chlap předurčený k velkým věcem. Dříč, poctivka, platný hokejista - to rozhodně ano. Ale hrdina? Vždyť byl draftován na 161. místě, jeho bodovým maximem v NHL je 42 bodů za sezonu.

Jenže když v tomhle ročníku hrajete za St. Louis, všechno se mění.

Maroon zajistil St. Louis postup

St. Louis udolalo Dallas 2:1 v 2. prodloužení a postupuje dál, vítězný gól vstřelil Patrick Maroon

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: DAL 1, STL 2 v 2. prodl

Maroon rozhodl ve 2. prodloužení o postupu Blues

Pat Maroon se prosadil v prodloužení, St. Louis v rozhodujícím sedmém utkání zdolalo Dallas a je poprvé od roku 2016 v konferečním finále

• 05:28 •

Hokejisté St. Louis slaví postup do finále Západní konference, v rozhodujícím sedmém utkání série udolali Dallas 2:1 ve druhém prodloužení.

O úspěchu Blues rozhodl útočník Pat Maroon, jenž se prosadil bezprostředně po vyhraném vhazování a vstřelil svůj třetí gól v letošním play off.

Dallas nevyhrál 7. zápas už 19 let. Zlomí to?

Něčím jsme si v sezoně prošli, poradíme si, tvrdí trenér Stars Montgomery před rozhodujícím duelem v St. Louis

Napsal Martin Tomaides @NHLcz / NHL.com/cs

Poslední krok je vždycky nejtěžší. Staré známé klišé si v neděli připomněli hokejisté Dallas Stars, kteří ve 2. kole mohli ukončit sérii proti St. Louis Blues, ale na vlastním ledě prohráli 1:4, sérii nechali srovnat na 3:3 a klíčovou bitvu sezony odehrají navíc na ledě soupeře.

Na to, jak velkou měli šanci postoupit, naskočili hokejisté z Texasu do šestého utkání tak trochu vlažně. Uplynulo jen 63 sekund a hosté už vedli. To když kapitán Alex Pietrangelo využil chybnou rozehrávku Mattiase Janmarka a šikovně skryl puk tak, že Ben Bishop v bráně nedokázal zareagovat.

Máme plán. A s ním uspějeme, věří Blues

St. Louis zvládlo dosud nejtěžší zkoušku v play off. A stejně odehrajeme i sedmý duel, tvrdí kouč

Připomínali karbaníky, jimž prostě 'jde karta'. Hokejisté St. Louis Blues od Nového roku váleli - předváděli konstantní výkony, patřili k nejlepším celkům této pasáže základní části a v 1. kole play off vyřadili silné Winnipeg Jets, aniž by v sérii jedinkrát prohrávali.

Síla jedné nepovedené střely. I díky ní Blues vyhráli

Obránce St. Louis Parayko vyřadil ze hry gólmana Dallasu Bishopa a ten rychle inkasoval důležité góly

Může to znít divně, ale věřte, že i jedna nepřesná střela může rozhodnout zápas.

Hokejisté St. Louis vyhráli v Dallasu, rozhodne sedmý zápas

Blues rozhodli utkání číslo 6 třemi góly ve druhé polovině utkání a vyrovnali v sérii na 3:3

Souhrn: STL 4, DAL 1

St. Louis vyhrálo v Dallasu 4:1 a vynutilo 7. zápas

David Perron vstřelil vítězný gól při výhře St. Louis v Dallasu 4:1, díky které Blues odvrátili ve 2. kole konec sezony a vynutili sedmý zápas

• 03:57 •

Hokejisté týmu St. Louis Blues po dvou předchozích porážkách v sérii, kdy se jejich vedení 2:1 proměnilo na boj o přežití za stavu 2:3 na zápasy, zvítězili na ledě Dallas Stars 4:1.

Blues v Texasu brzy otevřeli skóre, ale pak sami inkasovali. Vyrovnaný stav trval až do 36. minuty, kdy dal vítězný gól David Perron. Do konce zápasu pak hosté udeřili ještě dvakrát, aniž by Stars dokázali odpovědět. Na rozhodující utkání se série za stavu 3:3 přestěhuje do St. Louis.

Dallas je v laufu. Dotáhne postup?

Gólman znovu zářil, trenérovi vyšlo přeházení formací. Stars mají proti Blues velkou šanci na uzavření série

Dallas Stars dělí jediná výhra od největšího úspěchu za posledních 11 let. Po vítězství 2:1 v šestém zápase 2. kola na ledě St. Louis Blues mohou jedni z outsiderů letošní vyřazovací části navíc postoupit stejným způsobem, jako se jim to podařilo v kole prvním.

Opory, budíček! Blues potřebuje své hvězdy

St. Louis bude v Dallasu bojovat o záchranu sezony a vyhlíží procitnutí Tarasenka, Schenna či O'Reillyho

St. Louis bije na poplach. Série, která pro ambiciózní celek po třech odehraných zápasech vypadala tak nadějně, se začíná měnit tak trochu v noční můru.

Blues průběžně vedli 2:1, vyhráli v součtu s prvním kolem čtyři venkovní duely za sebou a zdálo se, že mají nakročeno za postupem do finále Západní konference. Z následujících dvou bitev ovšem vyšli poraženi.