Blues srazili Arizonu a dotáhli se na Dallas

Pořádnou bitvu lze v závěru základní části očekávat o triumf v Západní konferenci. Hráči St. Louis Blues se totiž domácí výhrou 5:2 nad Arizona Coyotes bodově dotáhli na Dallas Stars.

Oba celky mají na kontě shodně 105 bodů a do konce základní části jim zbývají odehrát už pouze dva zápasy.

"Pro nás je ještě cennější, že se nám daří vítězit, i když máme hodně zraněných hráčů," připomněl obránce Alex Pietrangelo absence gólmana Jakea Allena a kapitána Davida Backese. "Vypovídá to o našem charakteru."

Začátek při tom vyšel mnohem lépe hostům. Arizona se ujala vedení už ve 4. minutě zásluhou Antoinea Vermetta, o deset minut později přispěchal s další trefou Anthony Duclair.

Od té doby už ale stříleli góly jen domácí. Dvakrát se trefil Kyle Brodziak, mezi střelce se zapsali i Troy Brouwer, Vladimir Tarasenko a Patrik Berglund.

Blues tak dokázali duel pohodlně otočit a zaznamenat už čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů.