Blues otočili zápas v Chicagu, v sérii vedou

Vysoká hokejka Patricka Kanea v obličeji Alexe Pietrangela se ukázala být rozhodujícím faktorem třetího zápasu mezi Chicago Blackhawks a St. Louis Blues. Nejproduktivnější muž základní části NHL dostal v čase 11:51 třetí třetiny čtyřminutový trest a po parádní kombinaci na jeden dotek po ose Vladimir Tarasenko - David Backes se v přesilovce prosadil Jaden Schwartz.

Na třetí gól St. Louis už domácí Chicago ani při minutové hře bez brankáře v závěru neodpovědělo. Blues vedou v sérii prvního kola Západní konference 2:1 na zápasy, další utkání se hraje v úterý (středa 3:30 SELČ).

Blackhawks přitom na led své haly United Center vstoupili lépe, hned po dvou minutách a 18 sekundách vedli po přesilovkové trefě zadáka Brenta Seabrooka od modré. Jenže necelých 10 minut poté se v přesilovce prosadil i obránce na druhé straně - Colton Parayko ranou od levého mantinelu srovnal na 1:1.

Chicago vedlo i podruhé, v čase 1:04 druhé třetiny se střelou zblízka prosadil pohotový Artem Anisimov. Obhájci Stanley Cupu však náskok nenavýšili, navzdory tomu, že soupeře ve druhé části jasně přehráli i přestříleli v poměru 24:13.

Brian Elliott, jenž si připsal celkem 44 zákroků a měl tak úspěšnost 95,7 procenta, byl však největší oporou hostů.

Díky výkonu svého gólmana bylo St. Louis stále ve hře a po pěti minutách třetího dějství toho využil Patrik Berglund. Jeho poměrně neškodně vypadající střela z dálky se odrazila od bránícího hráče a před Crawfordem skočil puk na led tak, že na změnu směru nestihl brankář reagovat.

Trochu šťastné vyrovnání Blues nakoplo; od té doby šli za výhrou razantněji, až to vyústilo ve zmiňovanou rozhodující přesilovku. Hosté v neděli využili dvě početní výhody ze tří, Chicago mělo bilanci 1/4.

Brankář Crawford čelil 36 střelám, připsal si 33 zákroků. Útočník St. Louis Robby Fabbri měl dvě asistence.

Jeho český spoluhráč Dmitrij Jaškin seděl mezi náhradníky, naopak v týmu Chicaga odehrál Tomáš Fleischmann 12:21 minuty a jednou vystřelil na branku; obránce Michal Rozsíval měl čas na ledě 15:43. Slováci Marián Hossa (15:45) ani Richard Pánik (6:48) nebodovali.