Souhrn: Nahrávka Poláka Torontu k výhře nestačila

Pondělní zápas: Roman Polák zapsal nahrávku, Toronto prohrálo

Napsal NHL.com/cs

Jediným duelem pokračovala v pondělí NHL. Columbus Blue Jackets po velkém obratu vyhráli na ledě Toronto Maple Leafs 3:2 v prodloužení, v dresu poražených zapsal jednu nahrávku obránce Roman Polák.

Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets 2:3 po prodl.

Parádní obrat se povedl hráčům Columbusu, kteří uspěli na ledě Toronta 3:2 po prodloužení a oslavili třetí vítězství z posledních čtyř zápasů.

Tým z Ohia prokázal velký charakter. Ačkoli v duelu prohrával už o dvě branky, nesložil zbraně a nakonec se radoval ze zisku dvou bodů.

"Tahle výhra pro nás představuje zajímavou zkušenost," prohlásil útočník Columbusu Artemi Panarin. "Víme, že i když se nám nedaří a ztrácíme, nemusí to nic znamenat. Máme sílu na to, abychom se vzchopili. Z tohoto výsledku máme velkou radost."

Po bezbrankové první třetině si jako první srovnali mušku domácí. V čase 31:09 otevřel střelecký účet zápasu útočník James van Riemsdyk, asistenci si připsal obránce Roman Polák. Druhý gól přidal v přesilové hře William Nylander.

Zdálo se, že kanadský tým kráčí za výhrou, hosté ale ve třetím dějství začali duel překlápět na svou stranu. Nejprve snížil v čase 55:25 Nick Foligno, jenž se trefil v druhém utkání po sobě. O necelé dvě minuty později vyrovnal Pierre-Luc Dubois.

Dramatický duel tak postoupil až do prodloužení, v jehož třetí minutě rozhodl o výhře Blue Jackets Panarin. Pro ruského útočníka to byla jedenáctá trefa v sezoně.

"Ve třetí části jsme soupeře přestříleli 11:4, předvedli jsme dobrý výkon," konstatoval kouč Toronto Mike Babcock. "Bohužel jsme udělali i několik chyb, za které jsme byli potrestáni."

Velký podíl na výhře hostů měl i brankář Sergei Bobrovsky, jenž se blýskl 35 úspěšnými zákroky a hlavně v závěru základní hrací doby svůj tým několikrát skvěle podržel.

"Hráli jsme druhý zápas ve dvou dnech, nebylo to jednoduché," připomněl Bobrovsky. "Byla to pro nás výzva, chtěli jsme to zvládnout. Máme radost, že se to povedlo."