Beci Rangers se srazili, Cullen měl volnou cestu

Keith Yandle a Dan Boyle si budou ještě dlouho vyčítat situaci z páté minuty třetí třetiny. Srážka obránců New York Rangers vyústila v samostatný nájezd Matta Cullena, který prostřelil Henrika Lundqvista. Pittsburgh Penguins šli do vedení, na které už domácí tým v Madison Square Garden nedokázal zareagovat.

Penguins se po výhře 3:1 ujali vedení 2:1 v sérii. V New Yorku se hraje opět ve čtvrtek.

Na straně vítězů dával gól i kapitán Sidney Crosby, který se prosadil dorážkou v přesilovce. Gólman Matt Murray přispěl k vítězství 16 zákroky.

Byl to jeho první start od 9. dubna. Murray tak vyhrál osm utkání v řadě v součtu se zápasy základní části, kdy se do branky dostal jako záskok za zraněného Marca-Andre Fleuryho.

Obránce Rangers Ryan McDonagh odehrál nejvíce z týmu - 22:44 minuty, když nastoupil poprvé od zranění ruky, které ho vyřadilo na pět zápasů.

Domácí šli do vedení na začátku druhé třetiny, když v oslabení pláchnul Rick Nash a prostřelil Murrayho.

Lundqvist měl v domácím brankovišti 28 zákroků a poprvé na něj vyzrál až v přesilovce Crosby, když potrestal hákování Marca Staala v čase 39:18. Evgeni Malkin, který nastoupil podruhé po měsíci léčení zranění v horní části těla, našel Phila Kessela, jenž posunul puk na pittsburského kapitána.

V součtu se třemi zápasy play off, Crosby nasbíral alespoň bod ve 22 z posledních 24 utkání. Od 29. února nastřílel 13 gólů a nahromadil 33 bodů. Aspoň bod získal ve 13 z posledních 15 zápasů v Madison Square Garden.

Nashův gól ukončil po 166 minutách a 22 vteřinách bezgólové období Rangers v MSG. V loňském finále Východní konference totiž domácí nedali proti Tampa Bay Lightning gól ani v pátém, ani v sedmém utkání.

Gól Chrise Kreidera v čase 12:56 ještě nebyl uznán. Kouč Penguins Mike Sullivan totiž požádal o přezkoumání situace a záznam ukázal, že J.T. Miller převzal puk v ofsajdu. Čtyřminutový trest pro pittsburského Conora Shearyho tak zůstal nepotrestán.