Caps rozebrali Penguins, zářil Backstrom

Nicklas Backstrom posbíral pět bodů, Capitals deklasovali Penguins

Měla to být vyrovnaná bitva dvou špičkových týmů NHL, souboj celků Washington Capitals a Pittsburgh Penguins se ale proměnil v jednoznačnou záležitost. Domácí svému rivalovi nasázeli sedm gólů, zářil především útočník Nicklas Backstrom, který si připsal pět bodů. Dařilo se Michaelu Frolíkovi, který gólem a asistencí rozhodl o výhře Calgary nad Arizonou.

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 7:1

Další ze série soubojů mezi Alexem Ovechkinem a Sidneym Crosbym vyzněl jednoznačně pro ruského útočníka, jeho tým totiž ovládl duel suverénně 7:1.

Capitals za výhrou vykročili už v úvodním dějství, kdy svému soupeři nasázeli tři branky. Penguins se pokusili o změnu, utrápeného Matta Murrayho v brance nahradil zkušenější Marc-Andre Fleury, ani to ale nepomohlo.

"Dařilo se nám tentokrát hrát velice rychle, dobře jsme napadali obránce soupeře," pochvaloval si Nicklas Backstrom. "Byli jsme hladoví, vyhrávali souboje a samozřejmě se nám dařilo proměňovat šance."

Právě Backstrom se stal hlavní hvězdou duelu. Posbíral totiž dohromady pět bodů za dva góly a tři asistence, čímž vyrovnal své dosavadní maximum z jednoho zápasu.

Čtyři body za dvě branky a dvě nahrávky připojil T.J. Oshie, trefil se rovněž Ovechkin, jenž tak ukončil sérii čtyř zápasů bez vstřeleného gólu. Za hosty v závěru pouze korigoval Phil Kessel.

Capitals díky výhře poskočili na průběžnou třetí příčku v tabulce Východní konference, na čtvrté místo odsunuli právě Pittsburgh.

Calgary Flames - Arizona Coyotes 2:1 v prodl.

Až do prodloužení dospěla bitva mezi celky Calgary Flames a Arizona Coyotes, o triumfu domácích rozhodl v jeho první minutě útočník Michael Frolík.

Pro českého reprezentanta to byla šestá trefa v sezoně, díky které zajistil svému týmu zisk jednoho bodu navíc. Frolík navíc dokonal obrat, lépe do duelu totiž vstoupili hosté.

Arizonu vyslal do náskoku 18 vteřin před druhou sirénou Tobias Rieder, ve třetím dějství ale vyrovnal po Frolíkově asistenci Matthew Tkachuk a poslal duel do prodloužení.

Momenty večera:

1. Švédský uragán
Dva góly dal, na další tři přihrál. Nicklas Backstrom, lídr Washingtonu, byl v duelu proti Pittsburghu úplně všude. Zastínil i spoluhráče Alexe Ovechkina.

2. Frolík pálí
Solidní formu si i nadále drží útočník Michael Frolík. Útočník Calgary rozhodl prodloužení s Arizonou a oslavil už šestý zásah v sezoně.

3. Umlčená esa
Měli být hlavními zbraněmi Penguins v duelu s Capitals, Sidney Crosby a Evgeni Malkin se ale vůbec neprosadili. Shodně sbírali pouze záporné body v hodnocení účasti na ledě.

Hvězdy večera:

1. Nicklas Backstrom (WSH): 2 góly, 3 asistence, 4 střely
2. T.J. Oshie (WSH): 2 góly, 2 asistence, 3 střely
3. Michael Frolík (CGY): 1 gól, 1 asistence, 3 střely

Na co se těšit:
Na programu je deset zápasů, velkou pozornost poutá především souboj St. Louis se San Jose.