Backes trefil brusli i výhru St. Louis v prodloužení

9:04 minuty uplynulo z prodloužení prvního zápasu úvodního kola play off Západní konference. Útočník David Backes přihrával podél brankoviště, ale trefil brusli Trevora van Riemsdyka, od níž se puk odrazil za záda překvapeného Coreyho Crawforda.

St. Louis Blues mají díky výhře 1-0 nad obhájcem Stanley Cupu Chicago Blackhawks o krok blíž k postupu. „Škaredý gól, ale takové já dávám,“ pousmál se Backes.

Druhý zápas je na programu v pátek

Skvělý výkon v domácí brance předvedl Brian Elliott, který měl 35 zákroků, včetně sedmi v prodloužení. Byl to jeho první zápas v play off od roku 2013. Crawford měl na opačné straně pouze 17 zásahů za 69 minut.

Chicago už v úvodní třetině přestřílelo St. Louis 11-4, ale neproměnilo tři přesilovky včetně 36 vteřin hry pěti proti třem. „Nedá se nic dělat, musíme na to rychle zapomenout, ale byla to krutá porážka,“ řekl Crawford.

Elliott předvedl nejlepší zákroky ve druhé třetině, když dvakrát zabránil radosti kapitána Chicaga Jonathana Toewse.

Nejprve zlikvidoval jeho pokus po brejku 2 na 1 s Patrickem Kanem, druhý klíčový zákrok přišel poté, co nováček v domácí sestavě Robby Fabbri upadl s pukem na hokejce v obranném pásmu Chicaga.

Blackhawks úpornou defenzivou přiškrtili ve třetí třetině St. Louis a povolili Blues pouhé dvě střely. Na Elliotta ale nevyzrál ani nejproduktivnější nováček základní části Artemi Panarin.

V sestavě Chicaga naposledy chyběl distancovaný obránce Duncan Keith.

Zápas ale stihl křídelní útočník Andrew Ladd, který se vrátil z Chicaga, kde byl se svou manželkou, která očekává narození jejich třetího dítěte.

Hrdina Backes se vrátil do sestavy vítězů poté, co vynechal závěrečné tři zápasy základní části kvůli zranění ve spodní části těla. „Byla to týmová výhra, ale zatím je jen jedna. V pátek opět musíme zabrat,“ řekl Backes.