Anaheim smetl Winnipeg. Ale zasloužíme uznání, řekl Pavelec

Napsal Michael Langr / NHL.com

První kolo play off NHL zná prvního postupujícího. Hokejisté Anaheim Ducks v nejrychlejším možném čase prošli přes Winnnipeg Jets, které porazili i podruhé na jejich ledě, tentokrát 5:2. Po výhře 4:0 na zápasy vyzvou Ducks ve druhém kole vítěze série Vancouver Canucks - Calgary Flames (Calgary vede 3:1).

Sezona tak končí pro tři české hráče Winnipegu: brankáře Ondřeje Pavelce a útočníky Michaela Frolíka s Jiřím Tlustým. Pokud budou zdraví, všichni tři jsou volní pro potřeby reprezentace na mistrovství světa v Praze, které začíná v pátek 1. května.

Stejně jako v každém zápase série, i ve středu Ducks prohrávali, ale dokázali duel otočit. Tentokrát ve druhé třetině na 2:1 skóroval Andrew Cogliano. Ve třetí části pak dvěma trefami rozhodl Ryan Kesler, první hvězda zápasu.

"Nikdy se nevzdáme. I ve třetí třetině jsme za výhrou pořád šli," uvedl Kesler.

Pavelec chytil 30 střel, na čtyři nedosáhl. Pátý gól hostů dával Sami Vatanen už do prázdné branky.

"Hráli velmi dobře, zase to bylo těsné. Udělali jsme chyby, ale teď je těžké o tom mluvit. Je to zklamání. Prohráli jsme 0:4, k tomu není moc co dodat," uvedl Pavelec. "Myslím, že jsme hráli dobře. Nula čtyři tak nevypadá, ale myslím, že taky zasloužíme uznání. Hráli jsme proti opravdu dobrému mužstvu, které má na to vyhrát Stanley Cup. Bojovali jsme na maximum, ale skončilo to takhle."

Ottawě stačil jediný gól

Postoupit po čtyřech zápasech mohli i Montreal Canadiens. Ti však ve středu nedokázali ani jednou překonat brankáře Craiga Andersona a hokejistům Ottawa Senators tak stačil na výhru jediný gól z hole Mika Hoffmana v 9. minutě třetí třetiny. Tým z kanadské metropole na vlastním ledě prodloužil sérii, která se za stavu 1:3 vrací do Montrealu.

Rangers vyhráli prodloužení a vedou 3:1

V sérii New York Rangers - Pittsburgh Penguins se po ledě prohání řada hvězdných útočníků: Rick Nash, Martin St. Louis, Sidney Crosby, Evgeni Malkin... Čtvrtý zápas však rozhodl jeden z těch nejméně známých - nováček Kevin Hayes, jenž přesnou trefou v prodloužení vystřelil výhru Rangers 2:1. "Asi nevjětší gól kariéry," jásal Hayes.

Newyorčané tak vedou 3:1 na zápasy a ten pátý hrají doma v Madison Square Garden.

V sérii plné skvělých forvardů vládnou obrany. V Pittsburghu opět padly jen tři branky, stejně jako v prvním a ve třetím utkání. Všechny tyto zápasy vyhráli Rangers. Pittsburgh uspěl jen ve druhém duelu v poměru 4:3.

St. Louis rozstřílelo Minnesotu

Hokejisté St. Louis v sérii s Minnesota Wild podruhé dotahovali a podruhé se jim to povedlo ve velkém stylu. V Minnesotě zvítězili jednoznačně 6:1. Jednou asistencí k tomu přispěl i Dmitrij Jaškin.

Všechny trefy hostů si vytrpěl Devan Dubnyk, jenž je dostal po 17 střelách a na konci druhé třetiny ho vystřídal Darcy Kuemper. Šest inkasovaných gólů v jednom duelu je pro Wild nejvíc v historii play off.

"Naše produktivita je v přímé úměře k našemu napadání. Pokud forčekujeme, dáváme góly," řekl Ken Hitchcock. kouč St. Louis. "Zdá se, že jsme se zase dostali do turnaje. Hrajeme svou hru a vracíme se domů, bude to s námi těžké."