Anaheim si zajistil play off i porážkou v Torontu

TORONTO -- Bod, který potřebovali, získali. Anaheim Ducks jsou dalším jistým týmem v play off Západní konference, stačila jim k tomu porážka 6:5 v prodloužení s Toronto Maple Leafs.

Ducks prohrávali s Maple Leafs už 4-1, ale otočili na 5-4. Connor Brown ale prvním gólem v NHL vyrovnal 4:23 minuty před koncem třetí třetiny a Nazem Kadri po 41 vteřinách ukončil prodloužení.

Anaheim (40-23-10) se do vyřazovací části kvalifikoval počtvrté v řadě a podeváté z posledních 11 sezon.

"Neodehráli jsme ale dobrý zápas. Na můj vkus jsme dostali až moc gólů," zlobil se kapitán Ducks Ryan Getzlaf. "Nejdůležitější je ale postup," oddechl si trenér Anaheimu Bruce Boudreau.

Milan Michálek se za vítěze prosadil dvěma asistencemi, slovenský obránce Martin Marinčin byl druhým nejvytíženějším zadákem Maple Leafs (23:08).