Anaheim se rozjel, zvítězil i v Los Angeles

Fantastickou formu nabrali v posledních týdne hráči Anaheim Ducks. V bitvě o Kalifornii zvítězili na ledě Los Angeles Kings přesvědčivě 4:2 a dál stoupají pořadím Západní konference.

Do sezony vstoupil Anaheim, mnohými považován za jednoho z velkých favoritů na zisk Stanley Cupu, rozpačitě. Od vánoční přestávky ovšem družina trenéra Bruce Boudreaua šlape naplno.

Ducks vyhráli dvanáct z posledních šestnácti zápasů, přibrzdit je nedokázali ani Kings. Těm uštědřil soupeř direkt už v první třetině, kdy se po zásazích Ryana Getzlafa a Davida Perrona dostal do nadějného vedení.

To pro Anaheim v úvodu druhé části ještě vylepšil Ryan Garbutt po přihrávce Chrise Stewarta. Domácí pak sice přidali a zásluhou Tylera Toffoliho v přesilové hře i snížili, v polovině utkání však vrátil hostům třígólový náskok Hampus Lindholm.

V závěrečné části už si hosté pohodlnou výhodu hlídali, domácímu Los Angeles povolili pouze snížení z hole Aleca Martineze. To ovšem přišlo v samotném závěru, pouze 24 vteřin před koncem utkání.