Kaše pomohl Anaheimu vyrovnat sérii

Anaheim po obratu vyrovnal sérii finále Západní konference s Nashvillem na 1:1, zazářil Ondřej Kaše

Anaheim Ducks - Nashville Predators 5:3 (stav série 1:1)

Ducks po nepovedeném začátku dokázali díky třem gólům ve druhé třetině otočit nepříznivý vývoj utkání a nedovolili Predators na úvod finále Západní konference i druhu výhru v Honda Center. Vyrovnávací trefou na 3:3 se na obratu podílel český útočník Ondřej Kaše, který se radoval ze své premiérové branky v play off a byl zvolen první hvězdou zápasu.

Úvodní utkání ztratili Ducks v prodloužení a při pokusu o odpověď na páteční prohru 2:3 se jim start druhého domácího vystoupení vůbec nepodařil. Anaheim ale znovu potvrdil, že se umí vzchopit a v letošním play off dokázal vyhrát už čtvrtý zápas, v kterém prohrával o dvě či více branek.

"Odvedli jsme dobrou práci a vzchopili jsme se po minulém zápase. Chtěli jsme hrát dnes lepší hokej, ale nějakým způsobem jsme dostali dva góly. Ale opět náš tým ukázal, že jsme bojovníci a umíme otáčet zápasy," řekl útočník Anaheimu Ryan Getzlaf, který se na tom podílel třemi asistencemi.

Na kontě má Getzlaf celkem 18 bodů za osm tref a 10 přihrávek z 13 utkání a na druhém místě produktivity ztrácí na Evgenie Malkina z celku Pittsburgh Penguins jediný bod.

V páté minutě vyslal Viktor Arvidsson parádní bekhendovou přihrávkou do úniku Ryana Johansena a John Gibson poprvé kapituloval. V čase 8:32 přesně s koncem vyloučení Nicka Ritchieho upravil na 2:0 James Neal. Autor vítězné trefy z prvního duelu sérii po Johansenově přihrávce u pravé tyče zasunul puk do okryté branky.

V 19. minutě šel pykat za faul na Kašeho Matt Irwin a po 31 vteřinách první početní výhody Ducks v zápase překonal Pekku Rinneho střelou z pravého kruhu na vyrážečku Sami Vatanen. "Byl to zlom v utkání," prohlásil kouč Predators Peter Laviolette.

Po 39 sekundách druhého dějství bylo vyrovnáno. Rickard Rakell uvolnil od pravého mantinelu ideálně Jakoba Silfverberga, který zakončil do prázdné branky a s devíti brankami se dotáhl na čele tabulky střelců play off na Jakea Guentzela z Pittsburghu. V příštích duelech může útočit na vyrovnání klubového rekordu, o který se dělí s 10 góly Andy McDonald (v roce 2007) a Corey Perry (2015).

Domácím pak pomohla tyč po střele Romana Josiho, Rinnemu pak také dokonce dvakrát po pokusech Ryana Keslera a Ritchieho. Vedení se dočkal ve 29. minutě opět Nashville. Filip Forsberg naznačil na pravém kruhu střelu a po objetí branky zasunul puk u levé tyče.

V čase 30:41 se dočkal poprvé v bojích o Stanley Cup gólové radosti Kaše. Autor pěti gólů z 53 utkání základní části z dorážka propasíroval puk mezi betony Rinneho a ten se doklouzal těšně za brankovou čáru.

"Jsem za ten gól šťastný," zářil spokojeností odchovanec Kadaně a přiznal, že to byla jeho nejdůležitější trefa v dosavadní kariéře. "Za stavu 0:2 na zápasy by to bylo těžké. Teď je to 1:1 a jedeme do Nashvillu vyhrát."

Ve 38. minutě se postaral o vítěznou trefu Ritchie, který se z levého kruhu z úhlu zamířil přesně nad pravé rameno gólmana Nashvillu. "Snažil jsem se jen trefit bránu a naštěstí to tam prošlo," radoval Ritchie. Ducks náskok uhájili a 43 vteřin před koncem pečetil výsledek při power play do prázdné branky Antoine Vermette.

Nashville ve 12. utkání v letošním play off potřetí prohrál a poprvé inkasoval pět branek. "V defenzivě musíme mít trošku těsnější a rychlejší přístup k soupeři. Musíme hrát chytřeji," dodal Laviolette.

Hrdina zápasu: Ondřej Kaše (ANA)

Jednadvacetiletý nováček ve 31. minutě svou premiérovou brankou v pátém vystoupení v play off v kariéře vyrovnal na 1:1 a zahájil obrat ve skóre Ducks, kteří prohrávali 0:2 i 2:3. Kaše byl se čtyřmi pokusy nejaktivnějším střelcem Anaheimu a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Češi v akci: Ondřej Kaše (ANA) 1+0, +2 v plus/minus, 4 střely, 1 hit, čas na ledě 15:25

Další zápas série: Úterý 20:00 (Středa 2:00 SELČ) v Nashvillu.