Henrique_Ducks_celebrates

Čtyři duely nabídne v NHL program pondělního sváteční dne. Už brzy po poledni mají na Columbus Day naplánované souboje Boston Bruins proti Ottawa Senators a New York Islanders proti San Jose Sharks. Brzy odpoledne se fanoušci vydají i na duel Buffalo Sabres s Detroit Red Wings. Jen Anaheim Ducks vyzvou Detroit Red Wings až v tradiční večerní čas.

Sledujte veškeré novinky z NHL na Twitteru [@NHLcz]
Uspějí Ducks i potřetí?
Na podařený vstup do sezony se bude snažit navázat Anaheim v prvním domácím utkání proti Detroitu (4:00 SEČ). Díky středečnímu vítězství na ledě San Jose Shakrs 5:2 a sobotní výhře na hřišti Arizona Coyotes 1:0 mají Ducks na kontě plný počet bodů. Takto úspěšnou bilanci na startu sezony si užívají poprvé od ročníku 2012-13.
Detroit naopak čeká na první vítězství. Ve čtvrtek prohrál přes svým publikem s Columbus Blue Jackets 2:3 po prodloužení a v neděli podlehl na ledě Los Angeles Kings 2:4. Přestože vyšli Red Wings v prvním ze dvou vystoupeních ve dvou dnech v Kalifornii naprázdno, odnesli si pozitivní dojem z výkonu.
"Myslím, že jsme předvedli to nejlepší, co umíme. Je nepříjemné, že jsme prohráli, ale bylo dobré vidět, že umíte takto hrát. Když stejný výkon zopakujeme, vyhrajeme hodně zápasů," uvedl útočník Red Wings Frans Nielsen.

Šulákův gól z brejku v početní výhodě

Bruins chtějí navázat na úspěchy
V minulé sezoně ovládl Boston všechny čtyři vzájemné duely s Ottawou a nepovolil soupeři ani bod při skóre 18:5. Oplatil tak celku z hlavního města Kanady vyřazení v prvním kole loňského play off po porážce 2:4 na zápasy.
Boston se vrátí do hry po třídenní pauze. Po úvodním debaklu ve středu na ledě Washington Capitals 0:7 si Bruins spravili chuť ve čtvrtek na hřišti Buffalo Sabres a vyhráli 4:0. V pondělí se představí Bruins v duelu proti Senators poprvé doma (19:00 SEČ).
Ottawa zatím bodovala v obou duelech nového ročníku. Ve čtvrtek podlehla před vlastním publikem celku Chicago Blackhawks 3:4 po prodloužení a v sobotu slavila výhru na ledě Toronto Maple Leafs 5:3.
Lehner si poprvé zachytá za Islanders
Švédský brankář Robin Lehner se může těšit na první vystoupení v NHL v dresu New York Islanders. Sedmadvacetiletý bývalý hráč Ottawa Senators a Buffalo Sabres podepsal 3. července jako nechráněný volný hráč s Islanders roční smlouvu. V duelu proti San Jose Sharks (19:00) poprvé dostane přednost před Thomasem Greissem, který odchytal první dva zápasy.
"Cítím se dobře. Bude to zábava," těší se Lehner. Islanders se pokusí v druhém domácím vystoupení v sezoně o první úspěch. V sobotu v Barclays Center prohráli s Nashville Predators 3:4. Získali ale už dva body za čtvrteční výhru na ledě Carolina Hurricanes 2:1 po prodloužení.
Sharks mají v nové sezoně totožnou bilanci. Ve středu doma prohráli s Anaheim Ducks 2:5 a o dva dny později si spravili chuť na ledě Los Angeles Kings po vítězství 3:2 po prodloužení. V minulé sezoně slavili výhru v obou vzájemných duelech Islanders.

Lehner_SJS_NYI_Preview

Buffalo se bude snažit poprvé pokořit Vegas
O první výhru se budou ve vzájemných zápasech s Vegas Golden Knights snažit Buffalo Sabres, které čeká třetí vystoupení z celkově čtyřzápasové série doma na úvod sezony (21:00 SEČ). Buffalo proti loňskému nováčkovi nejdříve v říjnu prohrálo venku 4:5 po prodloužení a doma pak 1:2 po nájezdech.
Sabres se budou snažit navázat na sobotní výkon z duelu s New York Rangers, který vyhráli 3:1. Potěšili tak své fanoušky po dva dny staré prohře s Bostonem 0:4. Vegas načalo pětizápasový venkovní trip v sobotu výhrou na hřišti Minnesota Wild 2:1 po nájezdech. Doma předtím ve vstupním utkání ročníku Golden Knights prohráli s Philadelphia Flyers 1:5.
Více k tématu: [Coyotes ještě nedali gól. Kdy zaženou chmury?]
Další problém v obraně Red Wings
Potíže s defenzivou Detroitu pokračují a kouč Jeff Blashill musí řešit další absenci. V první třetině nedělního duelu v Los Angeles utrpěl zranění v horní části těla Trevor Daley a v Anaheimu nenastoupí. Čtyřiatřicetiletý Daley ztratil rovnováhu při rozehrávce na červené čáře a kolenem jej zasáhl do hlavy nováček v barvách Kings Jaret Anderson-Dolan.
Na marodce Red Wings už jsou zkušení zadáci Mike Green (virové onemocnění), Niklas Kronwall (zranění v dolní části těla) a Jonathan Ericsson (zranění v horní části těla). Při jejich absenci nastupují nováčci Filip Hronek, Libor Šulák a Dennis Cholowski. Daleyho nahradí Joe Hicketts, který má dosud na kontě šest utkání v NHL.