SHARE
Podeľte sa s priateľmi


  Howard nehľadí na špekulácie o možnej výmene

  Štvrtok 15.09.2016 / 21:36 / NHL.com/sk - Príbehy
  Podeľte sa s priateľmi


  Howard nehľadí na špekulácie o možnej výmene
  Howard nehľadí na špekulácie o možnej výmene

  Brankár Jimmy Howard naďalej zostáva spokojným členom kádra Detroit Red Wings a nič na tom nemení ani letná špekulácia o jeho možnej výmene.

  "Nie som sklamaný, to určite nie," povedal v stredu Howard pre denník Detroit News. "Som tu šťastný. Predovšetkým by som nechcel nikam odchádzať. Milujem tento klub. V šatni mám množstvo skvelých priateľov. Tak to je."

  Howardovi (32 rokov) zostávajú ešte tri roky z jeho šesťročnej zmluvy, ktorú podpísal 16. apríla 2013 a kvôli ktorej stojí svoj klub presne 5 291 666 dolárov. V sezóne 2015-16 síce svojimi výkonmi v základnej časti pomohol Red Wings už k 25. účasti v bojoch o Stanley Cup za sebou, počas päťzápasovej série 1. kola play off Východnej konferencie proti Tampa Bay Lightning ale jeho úlohu prevzal Petr Mrázek.

  A preto Mrázek tohtoročný tréningový kemp začne ako jednotka Red Wings.

  "Petr má v tomto prípade čo stratiť," povedal Howard. "Medzi tyčami končil on, mojou úlohou je naňho tlačiť. Tak, aby som podával lepšie výkony ja – aj on. Nech už bude moja úloha akákoľvek, zastávam jednoduchý prístup. Chcem byť na ľade lepší než v minulosti."

  Howard strávil vo farbách Red Wings svojich všetkých desať sezón v NHL. Klub ho draftoval v roku 2003 v 2. kole ako číslo 64. Odvtedy si v 375 dueloch pripísal 189 víťazstiev a 22 čistých kont. V historickom poradí gólmanov Red Wings mu vo výhrach patrí 3. miesto, vo vychytaných nulách drží 4. pozíciu.

  V poslednom ročníku zaznamenal Howard bilanciu 14-14-5, za 37 duelov mal priemer 2,8 gólu na zápas a úspešnosť zákrokov 90,6 percenta. Vzhľadom na to, že Red Wings v budúcej sezóne čaká hneď 17 dvojzápasov hraných dva dni po sebe, by sa jeho skúsenosti mohli zísť.

  "Rozlosovanie pripomína snáď až olympijskú sezónu," povedal Howard. "Každý týždeň bude veľmi našliapaný. Vždy, keď na vás tréneri ukážu, musíte byť pripravený. Povedia vaše číslo, vy idete na ľad a ukážete tam to najlepšie. Veľa vecí nemôžete mať pod kontrolou, ale seba samého áno."